Промоція
Місцеві пам'ятки
Видання «Мандруємо Луганщиною. Історія про наш край, видатних людей, його флору та фауну»
Посилання на завантаження https://cutt.ly/chU9tBf
Читати далі
Кремінський районний краєзнавчий музей
Музей розташовано у м. Кремінна Луганської області. Заснований 1966 року. Має близько 9 тисяч експонатів — пам'яток і предметів історії, археології, природознавства, етнографії і культури.
Читати далі
Cквер біля будівлі Ivonin Park (м. Сєвєродонецьк)
Відкритий міський сквер біля будівлі Ivonin Park (м. Сєвєродонецьк) має багато цікавинок: Михайло Івонін зазначає: «Навколо будівлі була закрита територія, з усіх боків паркан. Але це красиве місце, і в мене зʼявилась ідея зробити тут відкритий міський сквер.
Читати далі
Святомикольський Храм у селі Тарасівка (Троїцький район)
В Святомикольському Храмі у селі Тарасівка вже 200 років правлять служби та молять Бога про захист, урожай та добре здоров'я.
Читати далі
Троїцький історико-краєзнавчий музей «Витоки»
Троїцький історико-краєзнавчий музей «Витоки» Луганської області було створено у 2016 році. Музей пишається етнографічною залою та залою «Природа рідного краю».
Читати далі
Пам’ятник Чиполіно
У центрі селища Марківка в сквері «Казка» встановлено памʼятник Чиполіно, як символ цибулі, якою Марківський край славиться ще з давніх часів.
Читати далі
«Автентичні пісні села Цілуйкове»
Історія пісень нашого краю тісно пов'язана саме з виникненням села. Основу жителів села, яке було засноване в ХVІІІ столітті, складали переселенці з різних областей. Історія пісень нашого краю тісно пов'язана саме з виникненням села. Основу жителів села, яке було засноване в ХVІІІ столітті, складали пересел ...
Читати далі
Промоційна цікавинка з символами області
У смт Новоайдар у парку «Сосновий» встановлено дерев’яні фігури бабаків та крокодила Заслуженого майстра народної творчості України Олександра Романенка (с. Гречишкіне) у рамках проєкту «Створення креативного простору для розвитку та проведення дозвілля у парку «Сосновий».
Читати далі
Мініканьйон під Лисичанськом
Одне із найулюбленіших місць місцевих мешканців 2020 року для фото- та відеозйомки з унікальними пейзажами.
Читати далі
"Лошадкін дім", м. Кремінна
Тут ви можете здійснити лісові прогулянки на конях, пройти уроки верхової їзди, зробити фотосесії на конях.
Сім років тому Борис СЕМИВОЛОС створив у Кремінній на Луганщині конюшню «Лошадкін дім», аби діти з малозабезпечених сімей могли безоплатно займатися верховою їздою. Наразі тут пропонують кінний ...
Читати далі
Мотузковий парк «Fiesta»
У місті Сєвєродонецьку в «Мішкиному яру» розмістився великий мотузковий парк «Fiesta», який став місцем активного відпочинку місцевих мешканців та гостей. Він представляє собою смугу перешкод, закріплену мотузками між ялинами. Причому, добираючись по брусках або мотузках до кожного нового де ...
Читати далі
ХРЕСТО-ВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ ХРАМ
На околиці міста Сєвєродонецька, серед величних сосен, дуже гармонійно розташувався храмовий комплекс. Його історія бере початок з 1995 року, коли головний лікар міста запропонував під храм ділянку землі з будовами колишньої Борівської лікарні на Лісовій дачі.
Читати далі
Етнографічний комплекс «Слобожанське подвір’я кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.»
Етнографічний комплекс є єдиним у своєму роді на Луганщині, де збережені та представлені унікальні експонати, які розкривають не тільки локальні особливості культури Новопсковського району, а й популяризують народні традиції Слобожанщини.
Читати далі
Еко-база "Лимон-банан" - цікавинка Луганщини
База відпочинку «Лимон-Банан» розташована в селищі Пурдівка, в тихій місцині в оточенні соснового лісу. База пропонує сімейний відпочинок, організацію весіль, днів народжень, корпоративів, новорічних банкетів.
Читати далі
«Воронцове поле»
Особливою пам’яткою приайдарської флори є півонія тонколиста, прозвана у народі «воронцем». Цвіте воронець у квітні-травні, а росте в степу і на степових схилах невеликими полянами. Через свою рідкість квітка занесена до Червоної книги України.
Читати далі
Новопсковський районний краєзнавчий музей Новопсковської районної ради Луганської області
Сфера діяльності: науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, виставкова, пам’яткоохоронна робота, а також діяльність, пов’язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією.
Читати далі
Печера Дмитра Горського
Біля підніжжя Пристін розташований досить рідкісний історичний пам'ятник - печери, створення яких відноситься до періоду заселення нашого краю, тобто приблизно до середини ХVII століття. У той далекий, неспокійний час ці печери, мабуть, служили своєрідним укриттям для перших поселенців від нападів войовничих су ...
Читати далі
Могутній Пристін
Одним з дивних місць на території Луганської області є височини на правому березі Айдара на захід від селища Новопсков. Тут відкладення крейди, які в долині річки досягають товщини понад 300 метрів, виходять на поверхню землі, утворюючи круті височини, в деяких місцях представляють собою стрімкі стіни. Не випадково ...
Читати далі
Цілюще джерело "Сольонка"
Між Осинове і Новопсковом, там, де Айдар широко розливається рівниною і ніби зачарований, призупиняє свій стрімкий біг, милуючись красою навколишніх лук та лісів, величчю вапняно-крейдяних пагорбів, на лівому березі річки розташоване джерело цілющої мінеральної води.
Читати далі
Церква Успення Пресвятої Богородиці у с. Осинове
В с.Осинове Новопсковської ОТГ знаходиться унікальна пам’ятка XVIII століття – церква Успенія Пресвятої Богородиці. Це справжня окраса населеного пункту, є найстарішою пам’яткою в Новопсковській ОТГ і однією з найдавніших в області. Збудована в 1802 році, на правому більш високому березі ...
Читати далі
Тишківська святиня – дивосвіт Луганської глибинки
Довершеним взірцем сакральної архітектури періоду українсьго модерну стає церква святих Кирила і Мефодія в селі Тишківка, яка була збудована 1905 року.Храм є яскравим прикладом поєднання архітектурних стилів епохи модерну в Україні.
Читати далі
Вознесенська церква
У прикордонному селі Просяне на Марківщині є старовинний православний храм, побудований в 1781 році, який претендує на місце в переліку об'єктів культурної спадщини, які потребують охорони держави.
Читати далі
Сватівський районний народний краєзнавчий музей
Сватівський краєзнавчий музей має давню історію, заклад був заснований у 1962 році. Спочатку музей діяв на громадських засадах. У 1969 році музей було переведено у нову цікаву історично привабливу будівлю і перейменовано у «Сватівській районний краєзнавчий музей».
Читати далі
Історичний кип'ятильник
28 вересня 2018 року на залізничному вокзалі станції Попасна Луганської області встановили табличку із зображенням батька Федора - персонажа з роману Ільфа і Петрова «12 стільців».
Читати далі
Попаснянський районний краєзнавчий музей
Попаснянський районний краєзнавчий музей нараховує понад 13 тисяч одиниць зберігання – це пам’ятки археології, зібрання нумізматики, документи, твори мистецтва й побутові речі. Музейна експозиція складається з наступних відділів: «Виникнення життя на землі»; «Природа краю»; &laqu ...
Читати далі
Сквер «Єднання сердець»
У Попасній відкрилось нове місце, яке у майбутньому може стати родзинкою міста та цікавим туристичним об’єктом. 11 грудня 2018 року відбулося довгоочікуване відкриття оновленого громадського простору «Єднання сердець».
Читати далі
Археологічний об’єкт «Ставка хана»
Однією із туристичних «родзинок» району є археологічний об’єкт «Ставка хана». Влітку 2013 р. співробітники Археологічного Центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля під час історико-краєзнавчого дослідження знайшли та локалізу ...
Читати далі
Музей у селі Смолянинове, Храм Різдва Пресвятої Богородиці, селянська хата
Село Смолянинове Новоайдарського району славиться своїми талановитими, працьовитими людьми. Та це ще далеко не все. Саме на території села, на території Смолянинівського музею знаходиться багато історичних цікавинок – Кам’яні Баби, селянська хата та штучний курган.
Читати далі
Музей історії села Колядівка
З метою збереження історії села та кращих його традицій, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю та його минулого, у 1968 році було засновано музей історії села Колядівка. У 1989 році музею виділено окремий будинок, в якому була створена нова експозиція музею.
Читати далі
Новоайдарський районний краєзнавчий музей
Новоайдарський районний краєзнавчий музей зберігає, досліджує та презентує культурну спадщину етнічного складу населення Новоайдарщини у вигляді унікальної, єдиної у своєму роді автентичної колекції народного костюму Новоайдарщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст.
Читати далі
Бурштиновий храм у селі Дмитрівка
Мальовниче село Дмитрівка має багатолітню історію. Унікальним об’єктом в селі виступає Бурштиновий Храм.
Бурштиновий Храм почав будуватися в 2003 році, мешканцем с.Дмитрівка Іщенко Миколою Олександровичем, котрий пізніше став настоятелем цього Храму. Автор – архітектор даного Храму – Заур Павлі ...
Читати далі
Геологічний пам’ятник природи «Баранячі лоби»
Геологічний пам’ятник природи «Баранячі лоби» – візитна картка смт. Новоайдар як географічного центру Луганської області. Цей пам’ятник природи – це крейдяні скелі, заввишки до 50 м.
Баранячі лоби – це вид скель, які в давні часи були «відполіровані» рух ...
Читати далі
Школа верхової їзди
За стадіоном «Олімп», у глибині лісового масиву, розташувалася школа верхової їзди, де діти та дорослі мають можливість у мальовничому куточку навчитись верховій їзді та догляду за кіньми. Відвідувачами школи є не тільки місцеві жителі, але й діти та дорослі з усієї Луганщини.
Читати далі
Свято-Троїцький храм
Храм побудований у візантійському стилі, трьохпрестольний, п’ятикупольний, він є пам’яткою архітектури середини ХІХ сторіччя. На початку XVII століття на його місці розташовувалася дерев’яна церква, яка згоріла під час пожежі. Засмучені цим фактом парафіяни вирішили власними силами зібрати ко ...
Читати далі
Новоолександрівський кінний завод
Новоолександрівський кінний завод (1825 рік) – пам’ятник архітектури XVIII-XIX сторіччя. Він був заснований з метою постачання російській армії стройових верхових коней. На заводі розводили коней російської та орденської породи, вивели нову породу коня – Новоолександрівський важко ...
Читати далі
Лимарівський кінний завод
Лимарівський кінний завод (1822 р.) – пам’ятник архітектури XVIII-XIX сторіччя, національного значення, заснований з метою постачання російської армії стройових верхових коней.
У 1843 році Лимарівський воєнний завод був перетворений у державний кінний і призначався для вирощування племінних кон ...
Читати далі
Свято-Вознесенський храм
Українська православна церква Свято-Вознесенського храму в с. Зеликівка була побудована в 1873 році. В 1939 році церква була виведена з культового використання та слугувала як зерносховище. Під час війни було частково зруйновано куполи храму. Відновлення церкви розпочалось в 1999 році.
Читати далі
Ботанічний заказник загальнодержавного значення «Юницький»
Розташований на території Юницького лісництва Луганської агролісомеліоративної науково-дослідної станції на площі 1065 га поблизу с. Городище.
Територія заказника охоплює всі типи місцевості долини лівого берега р. Деркул, починаючи з заплавних лук і лісів і закінчуючи вододілом поміж річками Комишною й Де ...
Читати далі
Історико-краєзнавчий музей «Краєзнавець» на базі Золотівської багатопрофільної гімназії Попаснянської районної ради Луганської області
Дата реєстрації музею - № 12-197 березень 2006 року.
Загальна кількість експонатів: 424.
Графік роботи музею: понеділок – п’ятниця, 8.00 – 14.00. Вихідні – субота, неділя.
Музей має такі експозиційні розділи: «Історія Золотівської багатопрофільної гімназії», «Як ви ...
Читати далі
Свято-Тихонівський храм
Свято-Тихонівський храм, пам’ятка архітектури місцевого значення.
Збудований у 1874 році. Частково зруйнований у 1933-1934 роках в часи боротьби з релігією, використовувався для зберігання зерна та коней.
Відкритий для богослужінь у 1947.
Храм діючий.
Читати далі
Свято-Пантелеймонівський Храм у с. Шапарівка Білокуракинської ТГ
Свято-Пантелеймонівський Храм, пам’ятка архітектури місцевого значення ( поч.XIX cт.). Зруйнований у 1933 році, відроджений і освячений у грудні 2005 року митрополитом Луганським і Старобільським Іонікієм. Храм діючий.
Читати далі
Свято-Іллінський храм у с. Цілуйкове
Розташований у с.Цілуйкове Білокуракинської ТГ.
Свято-Іллінський храм, пам’ятка архітектури місцевого значення (поч.. XIX). Зруйнований в 1932 році, відроджений і освячений у грудні 2010 року єпископом Сєвєродонецьким і Старобільським Агапітом. Храм діючий.
Читати далі
Луб’янські камені
Пам’ятка знаходиться у c.Луб’янка, Білокуракинської ТГ.
Луб’янські камені – невеличка гряда створена із зливних пісковиків різного кольору: сірого, жовтого, червоного, зеленого. Різноманіття химерних форм каменів придає місцевості фантастично-казкового вигляду. Камені з цієї місцевості зд ...
Читати далі
Криниця "Відраднівська"
Життя кожного села починається з криниці. З криниці почалося і життя маленького хутора в заплаві річки Білої у Дикому полі. Про це збереглося немало переказів та легенд. Криниця «Відраднівська» - одне з визначних місць смт Білокуракине.
Читати далі
КЗ «Краєзнавчий музей Білокуракинської селищної територіальної громади»
КЗ «Краєзнавчий музей Білокуракинської селищної територіальної громади» знаходиться у смт Білокуракине.
Краєзнавчий музей створено на громадських засадах у 1978 році, в 2001 році заклад отримав статус районного; в листопаді 2017 року за рішенням сесії Білокуракинської селищної ради музей перейшов до ...
Читати далі
Загальнозоологічний заказник «Кленовий ліс»
Загальнозоологічний заказник «Кленовий ліс» розташований у с. Нещеретове Білокуракинської ТГ.
Місце існування рідкісних, зникаючих та ендемічних видів рослин та тварин (сон-трава, пролісок, конвалія, рябчик лісовий; косулі, кабани, лосі).
На території заказника зустрічаються поодинокі дерева ...
Читати далі
Геологічний заказник «Кисилівські оголення»
Геологічний заказник «Кисилівські оголення». Площа 5 гектарів, село Кисилівка (неіснуюче) Бунчуківського старостинського округу. Створений у 1969 році. Унікальне місце, де зустрічаються конгломеративні зливні пісковики бучакської свити, переповнені вкрапленнями орнітофауни. В наявності промислові види к ...
Читати далі
Ботанічний заказник «Велика долина»
Ботанічний заказник «Велика долина» створений у 1995 році, площа 6 гектарів.
На території заказника ростуть рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України.
Читати далі
Ботанічний заказник «Олександропільський»
Ботанічний заказник «Олександропільський», площа 40 гектарів, створений у 1999 році.
Мальовничий куточок степової рослинності, місце зростання різних видів ковели, занесених до Червоної книги України.
Читати далі