logo
Людям з порушенням зору

Дослідницький та 
інноваційній простір

Аналітична та статистична 
інформація про інновації

Інновації

Аналітична та статистична інформація про інновації

Науковий потенціал області зазнав значних втрат, особливо в питанні наукових кадрів – окупація частини області змусило викладачів університетів переїжджати в інші регіони, частина викладацького складу з різних причин залишилась на непідконтрольній українській владі території.

Відповідно до інформації Державної служби статистики України в Луганській області кількість працівників, задіяних у виконанні наукових досліджень і розробок у 2020 році, склала 209 осіб, з них дослідники – 155 осіб, техніки – 21 особа, допоміжний персонал – 33 особи.

Витрати на виконання наукових досліджень і розробок у 2020 році склали 31 025,4 тис. грн. У тому числі на виконання прикладних наукових досліджень – 20 073,7 тис. грн, що складає 64,8% до загального обсягу витрат на виконання наукових досліджень і розробок.

Мал. 1. Інноваційна активність промислових підприємств у розрізі динаміки загальної суми витрат на інновації

 

Питома вага промислових підприємств регіону, що займалися інноваціями у 2019 році, становила 14,9 %, загальна сума витрат – 26,7 млн грн. Питома вага підприємств, що впроваджували інновації у 2019 році, склала 12,2 %.

Кількості впроваджених нових технологічних процесів та найменувань впроваджених інноваційних видів продукції на промислових підприємствах, склали відповідно 29 та 34 одиниць.

Питома вага реалізованої інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції у 2019 році становила 3,0 %.

Підтримка інноваційної діяльності у регіоні 

Підтримка інноваційної діяльності у регіоні та поширення детальної інформації щодо інноваційних можливостей і переваг Луганської області в 2019 році знайшли своє відображення в наступних заходах.

У травні за ініціативи Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин відбувся круглий стіл «Впровадження елементів е-демократії та е-врядування у Луганській області» для представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Під час засідання круглого столу були обговорені сучасні рішення стосовно впровадження нових технологій оплати проїзду в громадському транспорті, контролю за прозорістю закупівель, модернізації ЦНАПів, створення call-центрів, використання інтерактивних мап з інформацією щодо туристичних цікавинок, реагування на аварійні ситуації в місті тощо.

У липні Департаментом ініційовано та проведено за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру семінар-тренінг «Інноваційний розвиток як одна із умов соціально-економічного розвитку регіону». Учасники заходу – представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування Луганської і Донецької областей.

За ініціативи Департаменту та сприяння проекту USAID «Економічна підтримка на Сході України» відбувся семінар-презентація компанії «Schneider electric», світового експерта з керування енергією і одного з основних розробників енергоефективних рішень для інфраструктури та енергетики. На захід були запрошені представники СНУ ім. В. Даля. Представники Schneider Electric презентували технічні рішення для представників бізнесу Луганської області, а також діючу програму з підтримки вищих навчальних закладів у вигляді відкриття науково-технічних лабораторій із сучасним обладнанням.

З метою налагодження комунікації між зацікавленими сторонами та висвітлення сучасного стану наукової та інноваційної діяльності у Луганській області Департаментом було підготовлено кілька інформаційних матеріалів, представлені широкому загалу.  

У жовтні в м. Сєвєродонецьку у Центрі розвитку місцевого самоврядування пройшов Інформаційний день «Можливості участі в Програмі Горизонт 2020». Інформаційний день об’єднав представників наукових установ, закладів вищої освіти та інноваційних підприємств області. Під час заходу були висвітлені питання залучення грантових коштів щодо комерціалізації інноваційних науково-технічних розробок.

Інноваційні проєкти для дітей та молоді

В Луганській області спостерігається зростання зацікавленості в створенні інноваційних проєктів для молоді. Зокрема, в Щастинській міській ВЦА було підтримано проєкт «Роботоклуб – ключ до пізнання (смт Петропавлівка)» (сума проєкту – 98 697 грн). Проєктом передбачається організація на базі КЗ «Петропавлівська спеціалізована школа №2 І-ІІІ ступенів» гуртка ЛЕГО-робототехніки для формування нового сучасного простору неформальної освіти дітей та молоді з використанням інформаційних технологій.

У липні 2021 року розпочато реалізацію проєкту «Організація гуртка з 3D моделювання на базі Золотівської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів №5: шлях до згуртування молоді громади» вартістю 327 436 грн, який виконується Громадською організацією «Будемо удосконалювати місто Гірське» за програмою малих грантів, яка адмініструється ICAP Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт реалізується у співпраці з Департаментом міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА, Золотівською загальноосвітньою школою 1-3 ступенів №5 та Гірською міською ВЦА.

Створення гуртка 3D моделювання дасть можливість покращити якість неформальної освіти для дітей та молоді в Гірській територіальній громаді, створити спільний сучасний позакласний простір, згуртувати підростаюче покоління, педагогів та батьків, надати зацікавленим сторонам нові інструменти, в тому числі інноваційні, для особистого та професійного розвитку.

Оскільки періодичність проведення державного статистичного спостереження щодо інноваційної діяльності промислового підприємства змінена з «річної» на «один раз на два роки», то інформація по даному розділу за 2020 рік буде готова влітку 2022 року.

Дата оновлення 12.05.2022

Поділитися: