- Головна
- Особливості країн світу
- Сполучені Штати Америки
Зовнішні зносини
Особливості країн світу
Сполучені Штати Америки
Особливості країни
Історія співпраці
Визнання України: 25 грудня 1991 року.
Встановлення дипломатичних відносин: 3 січня 1992 року.
Відносини між Україною та США визначені як стратегічне партнерство. З моменту здобуття Україною незалежності, США надають сприяння її утвердженню як демократичної та економічно розвиненої європейської держави.
Після перемоги Революції гідності у 2014 році, двосторонній діалог між країнами вийшов на новий рівень. Сполучені Штати систематично надають новому Уряду України фінансову та експертну допомогу для зміцнення обороноздатності країни, відновлення економічної стабільності, здійснення необхідних реформ та надання гуманітарної допомоги постраждалим внаслідок конфлікту на сході України.
Позитивну динаміку демонструє і міжпарламентська співпраця. Як у Палаті представників американського Конгресу, та і у Сенаті активно працюють групи сприяння Україні - т.зв. «українські кокуси». Починаючи з 2014 року у Конгресі США було представлено кілька десятків проектів законів та резолюцій щодо України. Серед схвалених документів, зокрема, закони «Підтримка суверенітету, територіальної цілісності, демократії та економічної стабільності в Україні», «Закордонне мовлення Сполучених Штатів в Україні та сусідніх регіонах», «Підтримка української свободи». На сьогодні Конгрес майже одностайно виступає за розширення фінансової та військової допомоги Україні, у тому числі за рахунок оборонної зброї.
Безпрецедентним є двосторонній діалог на найвищому та високому рівнях: Президент України П.О. Порошенко здійснив офіційний візит до США 17-18 вересня 2014 р.; Віце-Президент США Дж. Байден тричі відвідував Україну протягом 2014 року (21-22 квітня, 7 червня та 21-22 листопада); відбулися два візити Прем’єр-міністра України А. Яценюка до США (12-13 березня 2014 р. та 13 липня 2015 р.). Паралельно відбувається інтенсивний діалог у телефонному режимі між Президентом України та Президентом і
Віце-президентом США, активно розвиваються контакти на міжвідомчому рівні, у т.ч. між зовнішньополітичними відомствами двох країн.
З моменту здобуття Україною незалежності, США надають практичне сприяння її утвердженню як демократичної та економічно розвиненої європейської держави.
Двосторонній діалог між Україною та США значно активізувався у 2014 році. Серед двосторонніх візитів та зустрічей на найвищому рівні, які відбулися протягом 2014 – 2015 років, слід відзначити такі:
12-13 березня 2014 р. – візит до США української делегації на чолі з Прем’єр-міністром України А.П. Яценюком;
21-22 квітня 2014 р. – візит в Україну Віце-президента США Дж. Байдена;
7 червня 2014 р. – другий візит в Україну Віце-президента США Дж. Байдена з метою участі в церемонії інавгурації Президента України П.О. Порошенка;
4 вересня 2014 р. – зустріч Президента України П.О. Порошенка з Президентом США Б. Обамою в рамках саміту НАТО в Уельсі;
17-18 вересня 2014 р. – офіційний візит Президента Україна П.О. Порошенка до США під час якого відбулися його зустрічі з Президентом США Б. Обамою, Віце-президентом США Дж. Байденом та іншими членами уряду США, а також виступ Президента в Конгресі США;
20-21 листопада 2014 р. – третій за 2014 рік візит в Україну Віце-Президента США Дж. Байдена, в ході якого відбулися його зустрічі з Президентом України П.О. Порошенком та Прем’єр-міністром України А.П. Яценюком;
7 лютого 2015 р. – зустріч Президента України П. Порошенка з Віце-президентом США Дж. Байденом та Канцлером ФРН А. Меркель в Мюнхені (ФРН);
13 липня 2015 р. – робочий візит А. Яценюка до США для участі у першому українсько-американському бізнес-форумі, у рамках якого відбулися двосторонні зустрічі А. Яценюка з Президентом США Б. Обамою та Віце-президентом США Дж. Байденом, Т.в.о. Держсекретаря США Е. Блінкеном, Міністром торгівлі США П. Пріцкер.
Паралельно відбувається інтенсивний діалог у телефонному режимі між Президентом України та Президентом і Віце-президентом США.
Міністерство закордонних справ України та Державний департамент США активно взаємодіють з актуальних питань міжнародної співпраці. Серед двосторонніх візитів та зустрічей на рівні МЗС, які відбулися протягом 2014-2015 років слід виокремити такі:
4 березня 2014 р. – візит в Україну Держсекретаря США Дж. Керрі;
25 червня 2014 р. – зустріч Міністра закордонних справ України П.А. Клімкіна з Держсекретарем США Дж. Керрі у штаб-квартирі НАТО;
26-29 липня 2014 р. – візит до США Міністра закордонних справ України
П.А. Клімкіна, у ході якого відбулись зустрічі з Віце-президентом Дж.Байденом, Держсекретарем Дж. Керрі.
5 лютого 2015 р. – візит до Києва Державного секретаря США Дж.Керрі, у ході якого проведено зустрічі з керівництвом нашої держави.
13 травня 2015 р. – зустріч Міністра закордонних справ України П. Клімкіна з Держсекретарем США Дж. Керрі у рамках міністерських заходів НАТО в Анталії.
Позитивну динаміку зберігає міжпарламентська співпраця. Починаючи з 1997 року активну роль у розвитку двосторонніх відносин відіграє Група сприяння Україні у Палаті представників Конгресу США («Український Кокус»), до складу якої входять понад 30 американських законодавців. У лютому 2015 року створено Сенатський Український Кокус, до якого увійшли 15 американських сенаторів.
Починаючи з 2014 року у Конгресі було представлено кілька десятків проектів законів та резолюцій щодо України. Серед схвалених документів, зокрема, закони «Підтримка суверенітету, територіальної цілісності, демократії та економічної стабільності в Україні», «Закордонне мовлення Сполучених Штатів в Україні та сусідніх регіонах», «Підтримка української свободи». На сьогодні Конгрес майже одностайно виступає за розширення фінансової та військової допомоги Україні, у тому числі за рахунок оборонної зброї.
Представники Конгресу США регулярно зустрічаються з представниками української влади, народними депутатами України, беруть активну участь у заходах з української тематики в американському законодавчому органі, зокрема, щорічних Днях України в Конгресі.
Існуючі двосторонні органи високого рівня: двостороння Комісія стратегічного партнерства (КСП).
Культурно-гуманітарна співпраця
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та США базується на чотирьох профільних угодах. Існуюча договірно-правова база дозволяє розвивати і поглиблювати усі напрямки двосторонньої гуманітарної співпраці, зокрема забезпечити широке представлення американській громадськості традицій, історії та культурно-мистецьких надбань України.
Різні напрямки українського мистецтва яскраво представлені на теренах США. Це і митецькі виставки, і концерти академічної музики та класичного співу, а також фольклорної музики, гастролі естрадних виконавців та кінопокази. У багатьох містах США успішно працюють школи українознавства, яких в Америці налічується близько сорока. Функціонування цих шкіл базується на великому ентузіазмі громади і щирому бажанні зберегти і передати прийдешнім поколінням свою мову, культуру і традиції.
Окремим напрямком розвитку гуманітарного співробітництва є наукові обміни між Україною та США, що тривають з початку 90-х років та здійснюються переважно на кошти американського уряду. Відповідні програми фінансуються Конгресом, Державним департаментом та Агентством США з міжнародного розвитку і реалізуються через низку американських організацій.
Особливості країни
1. На території США знаходяться шість часових поясів.
2. У США можна легко повернути, практично, будь-який товар в магазин. Найбільш правдоподібне пояснення: річ вам не підійшла.
3. Лікарські помилки є шостою за кількістю причиною смерті в США.
Корисна інформація
Посольство України в Сполучених Штатах Америки
Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007, USA
Телефон: +1-202-349-29-63; візові питання +1-202-349-29-47
питання громадянства +1-202-349-29-48
паспортні питання +1-202-349-33-71
Гаряча лінія Посольства щодо повернення громадян зі США +1-202-322-26-16
Факс: +1-202-33-30-17
e-mail: emb_us@mfa.gov.ua; загальна
consul_us@mfa.gov.ua Щодо повернення громадян зі США
Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 09:00-18:00
Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні
Адреса: вул. Сікорського, 4 (колишня вул. Танкова) Київ 04112, Україна
Телефон: +38 044-521-5000