Видатні люди Луганщини
Краснослободцев Ігор Сергійович
Краснослободцев Ігор Сергійович
Народився 1 листопада 1947 року в місті Сватове, в родині залізничників. Навчався у Сватівській середній школі № 8, брав участь в олімпіадах, захоплювався музикою та спортом.
Закінчив школу зі срібною медаллю, у 1966 році вступив на географічний факультет Московського державного університету імені М. В. Ломоносова. Зарекомендував себе розумним та активним, був обраний старостою студентської групи. Володів декількома мовами. Займався спортом, особливу увагу приділяв заняттям важкою атлетикою. Навчання поєднував з роботою. Під час проходження практик він бував на льодовиках Полярного Уралу та Кавказу. Темою свого дослідження обрав складні та маловивчені напрямки - криолітологію і гляціологію.
У 22 роки, він вже писав наукові статті присвячені кам’яним льодовикам Кавказу, які з успіхом публікувалися. Краснослободцев фотографував ландшафти з гелікоптера та порівнював льодовики Кавказу та Альп, визначав їх трилогію. В своїх роботах Ігор описав та класифікував льодовикові кам’яні глетчери (печери) Центрального і Західного Кавказу, з’ясував їх типи закономірності.
22 серпня 1970 року, у якості перед дипломної практики, Ігор Краснослободцев перебував разом з студентами у льодовиках Східного Паміру у долині річки Марканса, в складі Таджико-Памірської високогірної гляціологічної експедиції інституту географії Академії наук СРСР. Роботи велися на висотах більше 5 тис. метрів, Ігор Краснослободцев провалився в тріщину льодовика і трагічно загинув. Біля підніжжя льодовика було споруджено обеліск в знак пам’яті Ігоря Краснослободцева. А сам льодовик № 69 на Східному Памірі названо його ім’ям. Похований на Лісовому кладовищі у м. Києві.
Професійна діяльність
Студент географічного факультету МДУ, учасник Таджико-Памірської високогірної гляціологічної експедиції інституту географії Академії наук СРСР.
Основні здобутки, нагороди:
Писав наукові статті присвячені кам’яним льодовикам Кавказу, які з успіхом публікувалися. Краснослободцев порівнював льодовики Кавказу та Альп, визначав їх трилогію. В своїх роботах Ігор описав та класифікував льодовикові кам’яні глетчери (печери) Центрального і Західного Кавказу, з’ясував їх типи закономірності. Його ім’я навіки закарбоване на карті світу, льодовик № 69 в горах Паміру, названо на його честь.
Світлини: