Міжнародна технічна допомога
Успішні проєкти
Олена Бур’ян, швейний цех, Попасна
Олена Бур’ян з прифронтової Попасної Луганської області налагодила швейне виробництво біля лінії розмежування. Зараз у її цеху працюють двадцять жінок, шиють одяг для кількох французьких марок. Грант на створення робочих місць від уряду Японії, який пані Олена отримала через Програму розвитку ООН, розміром понад 310 тисяч гривень, допоміг розширити виробницітво та створити робочі місця для десяти людей.
“Asia Mix”
Дивує клієнтів стравами східної кухні, використовуючи автентичні інгредієнти з Китаю і Японії
2 роки тому Наталія та Олег починали бізнес з доставки східної їжі. Але мріяли відкрити тематичний ресторан, де сєвєродончани змогли б не тільки спробувати справжні суші, а й відпочити. Дізнавшись про грант DRC на розширення бізнесу, Наталія подала заявку. Завдяки фінансовій підтримці, змогли закупити обладнання на кухню і меблі, найняти персонал.
Сьогодні Наталія - власниця повноцінного ресторану «Asia Mix», а Олег - керуючий і натхненник кулінарних експериментів. "У нашому ресторані авторської кухні до нас навіть приїжджали японці, і я їх попросив написати оригінальний рецепт японського чизкейка, який ми готуємо для наших відвідувачів ", - ділиться Олег.
Олена Неронова, Монтессорі-студія, Сєвєродонецьк
Давати дитині саме ті знання, яких вона прагне та зростити її цілісною особистістю — такі завдання поставила перед собою керівниця монтессорі-студії "Максимум у дитинстві" Олена Неронова. Студію жінка відкрила у Сєвєродонецьку за підтримки ООН та уряду Великої Британії. "Кожна людина приходить у світ зі своїми здібностями. Наш підхід до дитини — давай займатися тим, що тобі подобається". Але ми не клоуни, педагога у нас називають "гід", щоб підкреслити, що він супроводжує дитину", — каже Олена.
Артем Пономаренко, веломайстерня, Станиця Луганська
Неможливо пояснити, чому в Станиці Луганській, де кожен користується велосипедом, не було веломайстерні. Артем Пономаренко отримав грант від ООН та уряду Японії, взявся до справи і став монополістом з обслуговування цього транспорту і в Станиці, й у селах навкруги. А почалося все із захоплення велотуризмом. Точніше, ще раніше: у школі Артему купили велосипед, і хлопець вчився обслуговувати свій велик – дивився, як працюють майстри і практикувався на своєму.
Олег Русін. Кав’ярня із настільними іграми
Раніше Олег Русін ніколи не займався нічим подібним. Його історія – приклад того, як людина після тренінгу ООН з нуля побудувала успішний бізнес. На тренінг про підприємництво Олег прийшов без конкретної бізнес-ідеї. А після заходу відшукав вільну нішу у своєму місті: кав’ярень в його рідному Лисичанську в 2016 не було взагалі. Він подався на грант ООН та уряду Великої Британії, і тепер такий заклад у місті є.
Анна Горіна та клінінгові послуги в м.Сєвєродонецьк
Колишня бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна у 2014 році була змушена переїхати з маленькою дитиною до рідного міста – у Сєвєродонецьк. Знайти роботу було важко, тому почала думати про власну справу. Вирішила зайнятися тим, що вміє – запропонувала послуги з прибирання. Допоміг їй в цій справі грант від ООН та уряду Великої Британії.
Підприємниця з Сєвєродонецька створила унікальний бізнес на надувних санчатах
Тюбінг, надувні санчата, шайба, плюшка – як тільки не називають новітній вид дитячих, а може і не тільки дитячих, зимових розваг.
Наталя Винокурова із Сєвєродонецька вирішила завдяки такій новинці зробити свій власний бізнес-проєкт і назвала його «Ульотні ватрушки».
Компанія Наталі займається пошиттям тентів, а в минулому році почала виготовляти надувні санчата: автомобільні шини вставляються у спеціально виготовлені чохли. Всі у захваті від «Ульотних ватрушок», вони ковзаються дуже легко і швидко, з чудовою амортизацією, а ще їх можна використовувати влітку на річці чи морі.
Докладніше...
Невелика кроляча ферма та виробництво гранульованого корму для домашньої худоби в селі Петропавлівка Станично-Луганського району
Для реалізації своєї ідеї Наталя Бауліна взяла участь у тренінгах із розвитку бізнесу, які організовувала Програма розвитку ООН, а після подала заявку на отримання гранту на розвиток власного бізнесу. Після конкурсного відбору вона отримала фінансову допомогу в розмірі 2 000 доларів США, необхідну для створення невеличкої ферми. Та для забезпечення сталості бізнесу, Наталя розпочала виробляти корми для домашньої худоби у вигляді пелетів з меленого зерна та скошеної трави, виділивши частину своєї земельної ділянки під вирощування люцерни.
Докладніше...
Дитяче кафе "Капітошка" м.Лисичанськ
Ірина Сельніцька втілила давню мрію та створила унікальний у своєму роді заклад для дітей - кафе "Капітошка". В цьому їй допомогли гроші отримані за грантовою програмою ПРООН. Проєкт на 200 тисяч гривень - 75% вкладених у відкриття кафе коштів склав грант ПРООН, 25% були особистими. Основні витрати склали покупка обладнання, в тому числі апарат з виробництва м'якого морозива, і оренда приміщення. За умовами конкурсу необхідно було створити не менше чотирьох робочих місць. Так у Ірини з'явилися кілька помічниць - кухар, аніматор, вихователь і продавець.
Центр «Кідсляндія» у селі Новотошківське
За ініціативи місцевої адміністрації та завдяки підтримці Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та гуманітарної місії «Проліска» у селі Новотошківка відкрити центр для дітей та молоді, у якому проводитимуться різні активності для відпочинку й психо-соціальної підтримки. Відкриття «Кідсляндії» стало можливим завдяки підтримці та фінансуванню таких донорів, як Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO). У рамках проєкту було надано будівельні матеріали, плазмові екрани та меблі. Місцева громада разом з дітками зробили свій внесок, розфарбувавши стіни всередині центру.
Докладніше...
Вадим Любченко м.Сєвєродонецьк
Колишній керівник хімічного підприємства та урядовець, а тепер успішний підприємець та бізнесмен, що започаткував власну фірму з ямкового ремонту доріг з технологією повторного використання старого асфальтного покриття.
Кошти на придбання техніки та устаткування були зібрані за рахунок грантових коштів від ООН у розмірі 176 тисяч гривень та допомоги друзів. Торік команда Любченко залатали майже 4 тис. ям на дорогах у Донецькій та Луганській обл.
Свої мрії, каже Вадим, треба здійснювати. Головне - щоб це приносило користь і задоволення.
Докладніше...
Тепличне господарство з вирощування та продажу овочів і зелених насаджень у містечку Гірське
У 2015 році Максим Новак відновив свій бізнес з вирощування декоративних рослин і садівництва, що закрився внаслідок конфлікту у 2014 році у м.Луганськ. Він збудував теплицю та відкрив торговельну площадку для продажу своєї продукції. Зі збільшення покупців виникла потреба в розширенні товарного асортименту та вдосконаленні процесів вирощування продукції. Завдяки бізнес-гранту в розмірі 5 000 дол. США від Програми розвитку ООН Максим модернізував своє підприємство та створив промислову теплицю, де зараз вирощує хвойні дерева, декоративні рослини, квіти й овочі.
Докладніше...
Дитячий розважальний заклад "Світанок" м.Рубіжне
Історія цього бізнесу розпочалася у 2016 році, коли подружжя Зінченків відвідало триденний тренінг з розвитку бізнесу, який проводила Програма розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки уряду Японії. Разом з групою із 25 осіб вони навчалися практичним навикам, необхідним для ведення малого бізнесу: реєстрація підприємства, бухгалтерський облік, маркетинг і фандрайзинг. Та окрім усіх цих знань, молоді люди отримали дещо не менш важливе для успіху в бізнесі – натхнення, вмотивованість і готовність ризикувати.
Докладніше...