logo
Людям з порушенням зору

Європейська інтеграція

Міжпарламентський діалог Україна – ЄС

Парламентський комітет асоціації (ПКА)

ПКА створений відповідно до статті 467 Угоди про асоціацію та є форматом двостороннього парламентського діалогу між Україною та ЄС.

Функції та повноваження ПКА:

  • форум для взаємодії депутатів Верховної Ради України та Європейського Парламенту;
  • звернення із запитом до Ради асоціації щодо відповідної інформації про виконання Угоди про асоціацію;
  • надання рекомендацій Раді асоціації;
  • створення відповідних підкомітетів;
  • поінформованість про рішення та рекомендації Ради асоціації.

Склад та головування в ПКА:

Комітет складається з однакової кількості представників Європейського Парламенту і Верховної Ради України (Положення про Українську частину Парламентського комітету асоціації затверджено Розпорядженням Верховної Ради України №831 від 15 червня 2015 р.).

Головування здійснюється по черзі відповідно представником Верховної Ради України та представником Європейського Парламенту.

Засідання ПКА:

Порядок та періодичність засідань ПКА визначаються його регламентом.

Парламентська Асамблея ЄВРОНЕСТ

Парламентська Асамблея ЄВРОНЕСТ — парламентський орган «Східного партнерства» між ЄС та його Східноєвропейськими партнерами (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова), а також є багатостороннім компонентом парламентських відносин Європейського Парламенту з Україною.

Установчий акт Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ був підписаний у м.Брюссель 3 травня 2011 року.

Розвиток міжпарламентського співробітництва між ВРУ та ЄП.

3 липня 2015 р. у рамках візиту Президента Європейського Парламенту М. Шульца в Україну було підписано Меморандум про взаєморозуміння між ВРУ та ЄП про спільні рамки парламентської підтримки та підвищення інституційної спроможності.

Така діяльність з надання парламентської підтримки буде здійснюватися відповідно до національного порядку денного реформ та програм розвитку України, пріоритетів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, буде послідовною та доповнюватиме зусилля ЄС, спрямовані на зміцнення демократії та верховенства права в Україні.

Поділитися: