logo
People with visual impairment

Foreign affairs

Features of the world

United Kingdom

Features of the country

Історія співпраці

Політичні відносини

Дипломатичні відносини між Україною та Великою Британією встановлені 10 січня 1992 року. Посольство України в Сполученому Королівстві розпочало свою роботу у вересні 1992 року. У тому ж році було відкрито Посольство Великої Британії в Україні.

Сучасний стан двосторонніх українсько-британських відносин характеризується високим рівнем діалогу у політичній, економічній, військовій та культурній сферах. Сполучене Королівство традиційно є важливим економічним партнером для України, насамперед, в таких галузях, як інвестиційне співробітництво, банківсько-фінансова сфера, енергетична безпека.

До 2005 року Президенти України двічі здійснювали офіційні візити до Великої Британії – у лютому 1993 року та у грудні 1995 року. Прем’єр-міністр Великої Британії відвідав Україну у квітні 1996 року.

Події листопада-грудня 2004 року в Україні («помаранчева революція») привернули значну увагу політичних кіл та широкої громадськості Великої Британії. Як наслідок, розвиток двосторонніх відносин між Києвом та Лондоном з 2005 року набув нової якісної динаміки. Втім, складні внутрішньополітичні процеси в Україні впродовж 2006-2007 років та зосередження британського політичного істеблішменту на внутрішньополітичних проблемах, позначилися на українсько-британському політичному діалозі у напрямку зменшення інтенсивності контактів на високому рівні.

2008-2010 роки характеризувалися активізацією двосторонніх відносин та проведенням значної кількості візитів на усіх рівнях. Зокрема, відбулися три візити Президента України до Великої Британії (травень, жовтень 2008 року, січень 2009 року) та візит Голови Верховної Ради України до Британії (жовтень 2009 року). За підсумками візиту в травні 2008 року Президента України до Великої Британії було ухвалено Спільну заяву, в якій задекларовано стратегічний характер українсько-британських відносин.

Зміни політичного керівництва України та Великої Британії за підсумками національних виборів у 2010 році не позначилися на принциповому характері двостороннього діалогу Києва та Лондона. Водночас, 2012-2013 роки характеризувалися певним сповільненням динаміки відносин, насамперед політичного діалогу на найвищому рівні. Ця тенденція була обумовлена, передусім, негативними оцінками процесів демократичного розвитку в Україні.

З моменту «революції гідності» та здійснення російської агресії проти України в 2014 році Сполучене Королівство активно виступило на підтримку нашої держави. Британія ініціювала та підтримала міжнародні санкції проти Росії за агресію в Україні та окупацію АР Крим. Велика Британія продовжує надавати активне сприяння Україні у захисті національного суверенітету та територіальної цілісності на майданчиках таких міжнародних організацій як ООН, ОБСЄ, НАТО, РЄ, ЄС, ЮНЕСКО. Активність політичного діалогу між Україною та ВБ з 2014 року піднялася на безпрецедентно високий рівень за усю історію двосторонніх відносин.

Культурно-гуманітарне співробітництво

Одним з пріоритетних напрямів культурно-гуманітарного співробітництва є популяризація українського мистецтва у Сполученому Королівстві. Українські співаки та творчі колективи є частими гостями Великої Британії. Вже кілька років поспіль фольклорні танцювальні колективи з України беруть участь у міжнародних музичних фестивалях в містах Англії, Шотландії та Уельсу. На постійній основі в художніх галереях Великої Британії відбуваються виставки робіт сучасних українських художників. Проводяться також тематичні фотовиставки українських майстрів. Активно проводиться популяризація українського сучасного кіно та мистецтва у Сполученому Королівстві, зокрема, шляхом проведення днів українського кіно в Лондоні. Українські митці на постійній основі беруть участь у низці британських кінофестивалів, бієнале та конкурсів.

Важливою подією на гуманітарному треку стало залучення нашої держави до участі у традиційному Лондонському книжковому ярмарку. 12 березня 2019 року український стенд був вперше представлений на ярмарку та відкритий за участю Міністра культури України Є. Нищука. Участь нашої держави на цьому престижному форумі створила передумови для налагодження співпраці з британськими партнерами для просування української книговидавничої справи та розширення присутності українських видавництв на британському ринку.

Особливості країни

1. Музеї в Англії практично всі безкоштовні, але можна залишити пожертвування, які і будуть оплатою за відвідування музею.

2. Найвідоміша вежа Великобританії Біг-Бен, отримала свою назву не через годинник, а завдяки дзвону, який розміщений всередині башти.

3. У Великобританії немає цілодобових продуктових магазинів, всі магазини закриваються в 9-10 вечора.

Корисна інформація

Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Адреса:      60 Holland Park, London W11 3SJ

Телефон:    +44-20-77-27-63-12

Факс:          +44-20-77-92-17-08

Е-mail:       emb_gb@mfa.gov.ua

Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 09:00-18:

Посольство Сполученого Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії в Україні

Адреса:      01901, м.Київ, вул.Десятинна, 9

Телефон:    (+38 044) 490-36-60

Факс:          (+38 044) 490-36-62

E-mail:       UKinUkraine@fco.gov.uk

Web:           www.gov.uk/world/ukraine

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–17.00 перерва 13.00–14.00

National holidays of the country

День Народження Королеви 11 June
United Kingdom United Kingdom

День Народження Королеви

Country: United Kingdom When: 11.06.2022-11.06.2022 Where : Not indicated Watch on maps

Country-related events

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії 10 January
United Kingdom United Kingdom

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії