- Home
- Features of the world
- Serbia
Foreign affairs
Features of the world
Serbia
Features of the country
Історія співпраці
Політичні відносини
Дипломатичні відносини між Україною і Союзною Республікою Югославія (СРЮ) було встановлено 15 квітня 1994 року. Між обома країнами відбувається інтенсивний політичний діалог. Мають місце регулярні контакти на всіх рівнях, спрямовані на реалізацію двосторонніх договорів та розширення договірно-правової бази відносин між Україною та Республікою Сербія.
Україна підтримує дипломатичні відносини з Республікою Сербія (РС) на рівні посольств. Послом України в Белграді є Олександр Ярославович Александрович.
Політичний діалог на високому рівні:
24 грудня 2014 р. – робочий візит Міністра закордонних справ РС І. Дачича в Україну в якості Головуючого в ОБСЄ;
16-17 липня 2015 р. – робочий візит Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ РС І. Дачича в Україну в якості Головуючого в ОБСЄ.
Торговельно-економічні відносини
Основні статті експорту: руди, шлаки і зола; чорні метали і вироби з чорних металів; палива мінеральні; деревина і вироби з деревини; добрива.
Основні статті імпорту: зернові культури; пластмаси і полімерні матеріали; електричні машини; папір та картон.
Найбільший обсяг сербських інвестицій спрямовано в сільське господарство та промисловість.
Культурно-гуманітарна співпраця
Між Україною і Республікою Сербія (РС) реалізується на основі міжурядової Угоди про співробітництво в галузі освіти, культури та спорту (1997 р.), Програми співробітництва у галузі культури між Міністерством культури і туризму України та Міністерством культури Республіки Сербія на 2009-2011 рр., Меморандумом між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Міністерством з питань молоді та спорту Республіки Сербія про співробітництво в галузі молодіжної політики, фізичної культури та спорту (2012). Діють також Угода про співробітництво між Державним комітетом архівів України та Архівом Сербії і Чорногорії (2004 р.), угода про співробітництво між Національною бібліотекою ім. Вернадського і Національною бібліотекою Сербії (2005), Угода про наукове співробітництво між Національною академією наук України та Сербською академією наук і мистецтв (2006 р.), Робочий протокол на 2006-2010 роки між Національною спілкою письменників України та Спілкою літераторів Сербії (2006 р.), Угода між Київською обласною державною адміністрацією та Автономним краєм Воєводина про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво (2006 р.).
Українська громада
Загальна чисельність: близько 5-ти тис. українців та 14-ти тис. русинів.
Українсько-русинська громада Сербії поділена фактично на три частини – власне українців, русинів з українською свідомістю та радикальних русинів, які вважають себе окремою нацією. У соціальній структурі громади переважають селяни, робітники, дрібні підприємці.
Об’єднання українців: Національна рада української національної меншини та Національна рада русинської національної меншини. Діють також дві громадські організації – Союз русинів-українців Сербії, Товариство української мови, літератури та культури ім. Т. Шевченка “Просвіта”, а також низка локальних культурно-освітніх товариств. Радикальні русини об’єднані в організацію “Руська матка”.
Особливості країни
1. Приблизно третину всієї території Сербії займають ліси. На одного жителя тут припадає 0,3 га лісу.
2. Сербія – країна малини, третина цих ягід в світі має сербське походження. Проте, всередині держави малина коштує досить дорого, адже більшу частину врожаю йде на експорт.
3. У Сербії чай – це напій з трав, який п’ють не під час застілля, а як ліки.
Корисна інформація
Посольство України в Республіці Сербія
Адреса: Сербія, Белград, вул. Пає Адамова, 4
Телефон: +381-11-367-24-11
Факс: +381-11-367-24-13
Е-mail: emb_rs@mfa.gov.ua
Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 08:00-17:00
Посольство Республіки Сербія в Україні
Адреса: 04070, Україна, м.Київ, вул.Волоська, 4
Телефон: (+38 044) 425-60-60
E-mail: ambars@ukr.net
Web: http://www.kiev.mfa.gov.rs/ukr/
Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–16.30