logo
People with visual impairment

Foreign affairs

Features of the world

Mongolia

Features of the country

Історія співпраці

Взаємини між Україною та Монголією мають давню історію та багатий досвід двосторонньої співпраці у різних галузях співробітництва.

Для розвитку українсько-монгольських відносин визначальними були взаємні візити та зустрічі українських і монгольських керівників, зокрема, офіційний візит Президента Монголії в Україну (2002 р.), державний візит Президента України до Монголії (2003 р.), державний візит Президента Монголії в Україну (2011 р.), зустрічі президентів двох країн під час проведення «Саміту Тисячоліття» у Нью-Йорку (2000 р.), офіційних заходів з нагоди 60-річчя Держави Ізраїль (м. Єрусалим, травень 2008 р.), у рамках 64-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк, вересень 2009 р.), а також у рамках Економічного форуму в Давосі (січень 2011 р.).

Останній державний візит Президента Монголії в Україну відбувся у червні 2011 р., а глави зовнішньополітичного відомства Монголії - у грудні 2013 р. для участі у міністерському засіданні ОБСЄ.

19 вересня 2012 р. в Улаанбаатарі відбувся черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Монголії. 28-30 квітня 2013 року Монголію відвідав Заступник Міністра закордонних справ України з метою участі у 7-й Міністерській конференції «Спільноти демократій».

З метою активізації міжпарламентських зв’язків 24 квітня 2015 р. у Верховній Раді України створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Монголією у складі 6 осіб (керівник – П.В. Дзюблик, член депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»). Міжпарламентська група дружби Монголія-Україна існує й у Великому Державному Хуралі у складі 6 осіб (Голова – Г. Батхуу).

На порядку денному двосторонніх відносин залишаються питання інтенсифікації міждержавних, міжурядових і міжпарламентських контактів на всіх рівнях, включаючи офіційні візити і робочі поїздки, поглиблення співпраці між Україною й Монголією на рівні неурядових організацій, започаткування контактів між столицями і регіонами двох країн.

Наукове та освітнє співробітництво

Співробітництво в сфері науки та техніки між Україною та Монголією регулюється окремими міжвідомчими угодами. Водночас низка чинних договорів та домовленостей потребує наповнення конкретним змістом. Повільний розвиток взаємодії в сфері науки та прикладних досліджень пов’язаний, у першу чергу, з відсутністю достатнього фінансування монгольською стороною зазначеного напрямку роботи, очікуванням зовнішньої допомоги. Монгольська сторона зацікавлена у розширенні співробітництва в сфері освіти, зокрема, в збільшенні квоти на навчання монгольських студентів і наукових співробітників у вузах України та запрошенні українських викладачів до Монголії.

Особливості країни

1. Монголія – друга за розмірами країна світу після Казахстану, не має виходу до моря або океану.

2. Майже половина всього населення Монголії проживає в столиці. Саме 45% всього населення живе в столиці, а це 1,3 до 3 мільйонів. Якщо сюди включити і інші міста, то вийде, що тільки 20-30% жителів кочують у степу.

3. У Монголії знаходиться третя за розміром спекотна пустеля світу – Гобі, яку монголи поділяють на Чорну, Червону і Жовту з-за різного кольору ландшафту.

Корисна інформація

Посол України в Монголії (за сумісництвом) не акредитований.

Посольство Монголії в Республіці Польща (за сумісництвом)

Адреса:      ul. Rejtana 15/16, 02-516 Warszawa, Poland

Телефон:    (+48 22) 849-93-91

Факс:           (+48 22) 848-20-63

E-mail:          mongamb@ikp.atm.com.pl

Web:            www.ambasadamongolii.pl

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00-16.00

National holidays of the country

Національне Свято «Наадам» 11 July
Mongolia Mongolia

Національне Свято «Наадам»

Country: Mongolia When: 11.07.2022-11.07.2022 Where : Not indicated Watch on maps

Country-related events