logo
People with visual impairment

Foreign affairs

Features of the world

Czech Republic

Features of the country

Історія співпраці

Політичні відносини

Чеська Республіка є важливим партнером України в Центральній Європі, що зумовлено, передусім, членством ЧР в ЄС, НАТО та Вишеградській групі, широкими можливостями співробітництва в політичній та економічній сферах. Чехія поділяє спільну позицію ЄС щодо відновлення територіальної цілісності України, засудження анексії Криму та необхідності продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод, відновлення суверенітету України над Кримом і досягнення миру на Донбасі. Регулярно відбуваються контакти на найвищому і високому рівнях.

Міжпарламентська група дружби створена у Верховній Раді України та у Палаті депутатів Парламенту Чеської Республіки.

Наукове та освітнє співробітництво

Наукове та освітнє співробітництво здійснюється на основі Угоди про наукове співробітництво між Академією наук Чеської Республіки та Національною академією наук України, а також міжвідомчої угоди про співробітництво у галузі освіти і науки.

Активно розвивається співпраця між вищими навчальними закладами двох країн. Так, Карлів університет Праги співпрацює з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Усього укладено понад 50 угод між вищими школами України та Чеської Республіки.

Українська громада

Загальна чисельність, за офіційними даними перепису населення 2011р., - 54 тис. осіб. В ЧР діють такі національно-культурні організації закордонних українців: «Українська ініціатива в ЧР» на чолі з В. Райчинцем (зареєстрована у 1994р.), «Об'єднання українців та прихильників України» на чолі з О. Мандовою (засноване у 1990р.), «Об'єднання українок в ЧР» – Голова М. Прокоп'юк (зареєстровано у 2003р.) та ін.

Станом на середину 2015 року на території ЧР проживало/перебувало близько 105 тис. громадян України.

Особливості країни

1. Оскільки у чеській мові використовують латиницю та спеціальні надстрокові знаки, правила використання яких доволі складні, також для іноземців важко вимовляти цілий ряд деяких слів. Вимова чеських слів іноземцям дається з особливою важкістю, тому що існує рід слів зовсім без використання голосних. Але у той же час, чеська мова більш легка для вивчення носіями української мови враховуючи спільну слов’янську групу мов.

2. У Чехії найбільша в Європі кількість домашніх тварин та найнижча кількість бродячих. Практично у кожному районі Ви зустрінете зоомагазин з великою кількістю спеціальної продукції  місцевих виробників для різних тварин.

3. У Празі розташований один з найстаріших університетів Європи – Карлов університет. Університет був створений Карлом IV у 1348 році. Це один із найпрестижніших та відомих ВУЗів Чехії та Європи. Один із мало відомих фактів – це те, що навчання у ньому чеською мовою безкоштовне для всіх, навіть для іноземців.

Корисна інформація

Посольство України в Чеській Республіці

Адреса:      Прага 6, вул. Шарля де Голля 29, 160 00

Телефон:    +420-227-02-02-00

Е-mail:       emb_cz@mfa.gov.ua

Графік роботи: Прийом громадян здійснюється ВИКЛЮЧНО за попереднім ОНЛАЙН записом. Видача документів - без попереднього запису з 14:00 до 15:00.

Посольство Чеської Республіки  в Україні

Адреса:      01901, м.Київ, вул.Ярославів Вал, 34-А

Телефон:    (+38 044) 272-68-00

Факс:          (+38 044) 272-68-01

E-mail:       kyiv@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/kyiv

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 08.30–17.00

National holidays of the country

День заснування незалежної Чехословацької Республіки 28 October
Czech Republic Czech Republic

День заснування незалежної Чехословацької Республіки

Country: Czech Republic When: 28.10.2022-28.10.2022 Where : Not indicated Watch on maps
День чеської державності 28 September
Czech Republic Czech Republic

День чеської державності

Country: Czech Republic When: 28.09.2022-28.09.2022 Where : Not indicated Watch on maps

Country-related events