- Home
- Відносини з країнами
- Estonia
Bilateral cooperation
Відносини з країнами
Estonia
Однією з дружніх країн до Луганської області є Естонська Республіка.
З метою передачі гуманітарного вантажу цивільному населенню, яке проживає в населених пунктах вздовж лінії розмежування 14 січня 2020 року відбувся візит офіційної делегації Латвії, Естонії та Польщі. Від Естонії до Луганщини завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск. Пан Посол запевнив, що Естонія і надалі буде допомагати мешканцям Луганщини у скрутні часи.
З нагоди відзначення Дня Європи у Луганській області Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки Каймо Кууск звернувся до жителів Луганщини. Він зазначив, що Україна належить до європейської сім’ї, поділяючи спільні інтереси та прагнення.
Відеопривітання Надзвичайного і Повноважного Посла Естонської Республіки в Україні: https://cutt.us/TWKJE
5 вересня відбувся Фестиваль думок, організований Благодійною організацією «Благодійний фонд «Восток-СОС». Вже четвертий Фестиваль у Сєвєродонецьку відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Естонської Республіки в Україні, естонської організації «Mondo», Правозахисного центр «Поступ» і Європейської комісії в рамках програми EU AidVolunteers.
На дискусію завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск. Пан Посол поділився з аудиторію своїми враженнями про Луганщину та долучився до активних обговорень.
Фестиваль думок 2020 за 110 секунд: https://cutt.us/TxMed
Після візиту пана Посла до Луганської області для участі у Фестивалі думок, Посольство Естонії в Україні підтримало ініціативу забезпечення якісним Інтернет-зв’язком населені пункти Луганської області, зокрема, ті, які знаходяться на лінії розмежування. Після проведеної аналітичної роботи щодо потреб, які наразі існують, було вирішено забезпечити Інтернет-зв’язком місто Золоте та село Катеринівка. У цих населених пунктах буде облаштовано точки доступу до Інтернету, завдяки яким, більшість мешканців будуть мати якісний Інтернет-зв’язок.
08 липня 2020 року спільно з Академією електронного управління (eGA), Естонська Республіка, проведено вебінар для представників органів місцевого самоврядування та представників міжнародних організацій "Демократія в цифровому суспільстві".
Метою заходу було вивчення позитивного досвіду Естонської Республіки у сфері електронного урядування, визначення електронних інструментів, що є найважливішими та найбільше відповідають інтересам мешканців Луганської області, а також обговорення подальших дії та спільних зусиль щодо цифровізації регіону.
У якості спікера виступила пані Крістіна Рейнсалу, програмна директорка з питань е-демократії Академії електронного управління (eGA).
Під час вебінару присутні дізналися про діяльність Академії електронного управління (eGA), яка співпрацює з більш ніж 130 країнами та 200 організаціями.
У червні 2021 року на Луганщині реалізовано важливий проєкт за кошти уряду Естонії
За сприяння Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин у співпраці з ГО «Координаційна рада міста Золоте «Рідне місто» з метою посилення двостороннього співробітництва на Луганщині був реалізований проєкт за кошти Уряду Естонської Республіки «Підключення н.п. області до якісного Інтернет-зв’язку».
Було підключено 6 Wi-Fi точок в найбільш відвідуваних місцях в н.п. Золоте та с. Катеринівка.
Вартість проєкту склала майже 3000 євро. Це значно посилило згуртованість мешканців області та полегшило доступ населення до якісного контенту.
У 2021 році розпочато проєкт «Естонський гай». Незабаром висадять майже 70 тисяч сіянців черешчатого дубу на ділянці 12 га біля села Лопаскине Щастинської громади.
Проєкт реалізується Агенцією регіонального розвитку Луганської області за ініціативи Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин й за організаційної підтримки Посольства Естонської Республіки в Україні та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.
У результаті буде відновлено ділянку лісових насаджень, постраждалу внаслідок пожеж, що стане стимулом до відновлення життя на цій території та сприятиме розвитку місцевої екосистеми.
Реалізація проєкту позитивно позначиться на стані довкілля, розвитку лісового господарства, відновленні втрачених від пожеж 2020 року лісових масивів, озелененні територій громад, протипожежній безпеці людей від лісових пожеж. Висадження ділянок та лісосмуг черешчатого дубу забезпечить додатковий захист інших ділянок лісу і зменшить наслідки від можливих пожеж у майбутньому як для лісового господарства, так і для навколишніх громад, а також позитивно вплине на життєдіяльність тварин і птахів.