logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Швейцарія

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Характеризуються відсутністю проблем і регулярним діалогом на різних рівнях. Швейцарія не визнає спробу анексії Криму Росією, засуджує російську агресію на Сході України та докладає зусилля зі сприяння мирному врегулюванню, передусім в рамках ОБСЄ.

Серед останніх контактів високого рівня – офіційний візит Президента України до Швейцарії 14-15 травня 2009 р., візит Президента Швейцарії, керівника ФДЗС - Діючого голови ОБСЄ Д. Буркхальтера 14 квітня 2014 р. до Києва і його участь у церемонії інавгурації Президента П.О. Порошенка 7 червня 2014 р.; у червні 2005 р. і 2017 р. відбулися візити глав ФДЗС Швейцарії в Україну, останній візит міністра закордонних справ України до Швейцарії мав місце у грудні 2009 р.; у листопаді 2009 р. і липні 2013 р. пройшли візити голів Ради Кантонів Швейцарії, а у вересні 2016 р. – Голови Національної Ради Швейцарії в Україну, у червні 2011 р. – візит Голови Верховної Ради України до Швейцарії. У 2016, 2017, 2018 і 2019 рр. мали місце зустрічі президентів України та Швейцарії в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі. В парламенті Швейцарії існує Група дружби з Україною, у ВРУ – Депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Швейцарією.

Торговельно-економічне співробітництво

Основними статтями експорту з України до Швейцарії є дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння, папір та картон, насіння олійних рослин, зернові культури, вироби з чорних металів, деревина; основними статтями імпорту зі Швейцарії – фармацевтична продукція, промислове обладнання, електричні машини, харчові продукти.

Станом на 31.12.2018 р. Швейцарія інвестувала в економіку України 1,541 млрд. дол. США, що складає 4,8% від загального обсягу іноземних інвестицій в Україну. За показником вкладених інвестицій Швейцарія входить до 10-ки головних країн-інвесторів в економіку України, випереджаючи Францію, Італію чи Австрію.

Станом на 31.12.2018 р. інвестиції з України в Швейцарію становили 7,1 млн. дол. США.

Успішно працює Українсько-швейцарський комітет з торговельно-економічного співробітництва, останнє спільне засідання якого відбулося у вересні 2016 р. у Києві.

З 1 червня 2012 р. у відносинах із Швейцарією діє Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ.

Протягом багатьох років Швейцарія надає відчутну технічну допомогу нашій державі, а з 2014 р. також гуманітарну допомогу для подолання наслідків російської агресії у східних регіонах України.

Культурно-гуманітарна співпраця

У Швейцарії регулярно проводяться культурно-мистецькі акції за участю українських діячів культури, зокрема, концертні турне відомих мистецьких колективів, художні та фотовиставки українських митців, виступи українських музикантів на престижних міжнародних конкурсах. Представники вітчизняного кінематографу беруть участь у різноманітних швейцарських кінофестивалях. Українські літератори проводять творчі вечори для місцевої публіки, а діячі образотворчого мистецтва – виставки своїх творів. Українська тема все частіше звучить в культурному середовищі Швейцарії.

Серед постійних культурних контактів можна відзначити роботу українсько-швейцарської асоціації «Verein Netzwerk Schweiz-Transkarpatien/Ukraine» (NeSTU), за сприяння якої відбулося вже 11 турне по Швейцарії ужгородського академічного хору «Кантус» («Cantus»). При Бернській консерваторії продовжує свою діяльність союз Legato Bern-Odesa, що підтримує молоді музичні таланти з України. У літературній сфері відбувається активна двостороння співпраця українського Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz із швейцарськими літературними та мистецькими організаціями.

Українська громада

У Швейцарії, за офіційними даними, нараховується понад 6 тис. громадян України, які не мають місць компактного проживання. Більші групи вихідців з України зосереджені в районах великих міст – Цюріха, Женеви, Лозанни, Берна, Базеля, Санкт-Галлена, а також в італомовному кантоні Тічіно.

Зареєстрована громадська організація українців – Українське Товариство в Швейцарії, місцеві осередки українців діють у різних містах, зокрема у Цюріху, Базелі, Берні, Лозанні та Женеві. Українська громада організовує різноманітні мистецькі заходи та громадські акції на підтримку України, активно організовує збір  гуманітарної допомоги.

Особливості країни

1. Швейцарія – найгористіша країна Європи. Альпи займають 61% території країни. Найвища точка – гора Дюфур, 4634 метра. Хоча найвідомішою вважається гора Маттерхорн (4478 м), що зображена на упаковці шоколаду Тоблерон.

2. У Швейцарії роблять найкращий у світі шоколад.

3. У Швейцарії не прономеровані квартири. Замість цього висять спеціальні таблички, де вказані прізвища жителів.

Корисна інформація

Посольство України в Швейцарській Конфедерації

Адреса:      Feldeggweg 5, 3005 Bern, Schweiz

Телефон:    +41 (0)31 352-23-16

Факс:          +41(0) 31 351-64-16

Е-mail:       emb_ch@mfa.gov.ua

графік роботи: Консульський прийом проводиться ВИКЛЮЧНО ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ

Посольство Швейцарської Конфедерації  в Україні

Адреса:      01015, м.Kиїв, вул.Козятинська, 12

Телефон:    (+38 044) 281-61-28

Факс:          (+38 044) 280-14-48

E-mail:       kyiv@eda.admin.ch

Web:           http://www.eda.admin.ch/kyiv

Графік роботи: понеділок-четвер 08.30–12.00; 14.00–17.00, пʼятниця 08.30–12.00

Національні свята країни

День заснування Конфедерації 1 серпня
Швейцарія Швейцарія

День заснування Конфедерації

Країна: Швейцарія Коли: 01.08.2022-01.08.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Швейцарською Конфедерацією 6 лютого
Швейцарія Швейцарія

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Швейцарською Конфедерацією