logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Монголія

Особливості країни

Історія співпраці

Взаємини між Україною та Монголією мають давню історію та багатий досвід двосторонньої співпраці у різних галузях співробітництва.

Для розвитку українсько-монгольських відносин визначальними були взаємні візити та зустрічі українських і монгольських керівників, зокрема, офіційний візит Президента Монголії в Україну (2002 р.), державний візит Президента України до Монголії (2003 р.), державний візит Президента Монголії в Україну (2011 р.), зустрічі президентів двох країн під час проведення «Саміту Тисячоліття» у Нью-Йорку (2000 р.), офіційних заходів з нагоди 60-річчя Держави Ізраїль (м. Єрусалим, травень 2008 р.), у рамках 64-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк, вересень 2009 р.), а також у рамках Економічного форуму в Давосі (січень 2011 р.).

Останній державний візит Президента Монголії в Україну відбувся у червні 2011 р., а глави зовнішньополітичного відомства Монголії - у грудні 2013 р. для участі у міністерському засіданні ОБСЄ.

19 вересня 2012 р. в Улаанбаатарі відбувся черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Монголії. 28-30 квітня 2013 року Монголію відвідав Заступник Міністра закордонних справ України з метою участі у 7-й Міністерській конференції «Спільноти демократій».

З метою активізації міжпарламентських зв’язків 24 квітня 2015 р. у Верховній Раді України створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Монголією у складі 6 осіб (керівник – П.В. Дзюблик, член депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»). Міжпарламентська група дружби Монголія-Україна існує й у Великому Державному Хуралі у складі 6 осіб (Голова – Г. Батхуу).

На порядку денному двосторонніх відносин залишаються питання інтенсифікації міждержавних, міжурядових і міжпарламентських контактів на всіх рівнях, включаючи офіційні візити і робочі поїздки, поглиблення співпраці між Україною й Монголією на рівні неурядових організацій, започаткування контактів між столицями і регіонами двох країн.

Наукове та освітнє співробітництво

Співробітництво в сфері науки та техніки між Україною та Монголією регулюється окремими міжвідомчими угодами. Водночас низка чинних договорів та домовленостей потребує наповнення конкретним змістом. Повільний розвиток взаємодії в сфері науки та прикладних досліджень пов’язаний, у першу чергу, з відсутністю достатнього фінансування монгольською стороною зазначеного напрямку роботи, очікуванням зовнішньої допомоги. Монгольська сторона зацікавлена у розширенні співробітництва в сфері освіти, зокрема, в збільшенні квоти на навчання монгольських студентів і наукових співробітників у вузах України та запрошенні українських викладачів до Монголії.

Особливості країни

1. Монголія – друга за розмірами країна світу після Казахстану, не має виходу до моря або океану.

2. Майже половина всього населення Монголії проживає в столиці. Саме 45% всього населення живе в столиці, а це 1,3 до 3 мільйонів. Якщо сюди включити і інші міста, то вийде, що тільки 20-30% жителів кочують у степу.

3. У Монголії знаходиться третя за розміром спекотна пустеля світу – Гобі, яку монголи поділяють на Чорну, Червону і Жовту з-за різного кольору ландшафту.

Корисна інформація

Посол України в Монголії (за сумісництвом) не акредитований.

Посольство Монголії в Республіці Польща (за сумісництвом)

Адреса:      ul. Rejtana 15/16, 02-516 Warszawa, Poland

Телефон:    (+48 22) 849-93-91

Факс:           (+48 22) 848-20-63

E-mail:          mongamb@ikp.atm.com.pl

Web:            www.ambasadamongolii.pl

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00-16.00

Національні свята країни

Національне Свято «Наадам» 11 липня
Монголія Монголія

Національне Свято «Наадам»

Країна: Монголія Коли: 11.07.2022-11.07.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною