logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Хорватія

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Українсько-хорватські відносини є виключно дружніми й спираються на давні традиції солідарності між двома слов’янськими народами. Зокрема, Україна першою серед країн – членів ООН визнала в грудні 1991 р. незалежність Хорватії, а Хорватія однією з перших визнала нашу країну. Хорватія послідовно підтримує Україну в її боротьбі проти російської агресії, як член ЄС бере активну участь в ухваленні відповідних рішень Євросоюзу, в т. ч. й щодо уведення санкцій проти РФ. Хорватія також активно ділиться з Україною своїм унікальним досвідом подолання іноземної агресії та її, проведено низку міжвідомчих консультації з різної тематики. Хорватія також послідовно підтримує європейську інтеграцію України та ідею її майбутнього членства в ЄС.

Політичний діалог на високому рівні має динамічний характер. 7 травня 2015 р. Президенти України П.О. Порошенко та Хорватії К. Грабар-Кітарович спілкувалися під час відзначення завершення Другої світової війни на Вестерплятте (Польща). 21-22 травня 2015 р. у рамках Саміту «Східного партнерства» в Ризі відбулася  зустріч Президента України П.О. Порошенка з Прем’єр-міністром РХ Зораном Милановичем. Міністри закордонних справ України П.А .Клімкін та Хорватії В. Пусич регулярно спілкуються на різноманітних європейських форумах. 30 березня 2015 р. у Києві відбулися українсько-хорватські консультації з багатостороннього співробітництва на рівні заступників міністра.

У Хорватському Саборі діє парламентська група дружби Хорватія-Україна (Голова Гордона Собол, 23 депутати), у Верховній Раді України створено Депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Хорватією (Голова Т.З. Юрик, 13 депутатів).

До двосторонніх органів високого рівня належить Міжурядова українсько-хорватська  комісія з питань торговельно-економічного співробітництва. Останнє, 5-те засідання Комісії відбулося 12.11.2012 року в м. Київ.

Торговельно-економічне співробітництво

В Україні діють представництва крупних хорватських компаній – «Далековод» (спорудження високовольтних ліній електропередач), «Пліва» (фармацевтична продукція), «Подравка» (харчові концентрати і приправи). Зокрема, компанією «Далековод» з 2010 р. виконано робіт в рамках реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів з модернізації електроенергетичної системи України на суму понад 100 млн. євро, а також у 2015 р. за результатами проведених тендерів підписані 2 контракти з «Укренерго» загальною вартістю 53 млн. євро.

З вересня 2013 р. при Хорватській торгово-промисловій палаті діє Економічна рада з питань співробітництва з Україною.

Культурно-гуманітарна співпраця

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Хорватія має активний та практичний характер. В Хорватії зареєстровано дві громадські організації хорватсько-української співпраці та більше десяти культурно-просвітніх товариств української громади. Основною діяльністю цих товариств є представлення на теренах Хорватії культурного надбання України. В Хорватії активно проходять виставки українських художників, а українські письменники є постійними гостями міжнародних книжкових фестивалів і виставок у найбільших містах Хорватії. Значним досягненням стало встановлення у 2015 році у столиці Хорватії – місті Загреб пам’ятника Т.Г.Шевченку. Активно розвивається і регіональне співробітництво між областями України та хорватськими жупаніями. На даний час встановлено побратимські відносини між десятьма містами та областями України та Хорватії. В Хорватії також видається низка україномовних видань – журнали «Вісник», «Наша газета», «Нова думка», дитячий журнал «Віночок», альманах «Думки з Дунаю».

Українська громада

Загальна чисельність: 3,7 тис. осіб - 1,9 тис. русинів (0,05% населення), та 1,8 тис. українців (0,04% населення).

Головні об’єднання діаспори в Республіці Хорватія: Українська громада РХ (9 товариств); Союз українців РХ (6 товариств); Союз русинів РХ (4 товариства).

Також в РХ існує низка інших осередків діаспори, таких, як Товариство української культури, Товариство «ХОРУС - Хорватсько-українське співробітництво». Активно діє Хорватсько-українське товариство (дружби).

Особливості країни

1. Хорватія – справжній рай для туристів, що цінують європейський рівень сервісу, незайману природу, м’який клімат і можливість відпочивати цілий рік.

2. У Хорватії є безліч піщаних пляжів, але одним з найвідоміших вважається Золотий Мис, піщаною «косою» йде в море. Але найцікавіше полягає в тому, що відпочивши на його березі і приїхавши через час, його берег можна не впізнати. Справа в тому, що берегова лінія постійно змінює свої обриси, в залежності від того, в якому напрямку дме вітер або проходять підводні течії.

3. Хорватське місто Хум занесено в книгу рекордів Гіннеса за дуже незвичайне досягнення. Справа в тому, що це місто-фортеця вважається найменшим у світі і не тільки за розміром, а через кількість проживаючих в ньому людей. У 2001 році тут зафіксували всього 17 місцевих жителів, а в наші дні його чисельність збільшилася до 23 осіб. У чому причина такого низького рівня бажаючих в ньому жити невідомо, але це ніяк не позначається на величезному потоці туристів, охочих подивитися його визначні пам’ятки.

Корисна інформація

Посольство України в Республіці Хорватія

Адреса:      Вул. Вочарська, 52, 10000 Загреб, Республіка Хорватія

Телефон:    +3851-461-62-96

Факс:          +3851-463-37-26

Е-mail:       emb_hr@mfa.gov.ua

Графік роботи:   Понеділок - п'ятниця 08:00-17:00

Посольство Республіки Хорватія в Україні

Адреса:      01901, м. Київ, вул. Січових стрільців, 51/50

Телефон:    (+38 044) 489-87-30

Факс:          (+38 044) 484-69-43

E-mail:       croemb.ukraine@mvep.hr

Web:           http://ua.mfa.hr

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–13.00; 13.30–17.00

Національні свята країни

День державності 30 травня
Хорватія Хорватія

День державності

Країна: Хорватія Коли: 30.05.2022-30.05.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Хорватія 18 лютого
Хорватія Хорватія

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Хорватія