Місцеві пам'ятки
Туристичний маршрут «Троїцьке – Демино-Олександрівка»
Демино-Олександрівка, Троїцької ТГ, Луганської обл.
museumtroitsk@i.ua
https://www.facebook.com/museumtroitsk
Село Демино-Олександрівка Троїцького району вже давно полюбилося справжнім поціновувачам мальовничої природи та тихих місць для відпочинку. Особливо великим попитом користується цей населений пункт у теплу погоду, коли можна провести час активно та з користю.
Село Демино-Олександрівка виникло в середині ІІ тисячоліття, доказом чого є монета «Денга» чеканки 16-17 століття, знайдена на грибовищах крейдяних гір. Село було засноване вихідцями зі слободи Уразової. Існує кілька версій походження назви села. Перша – від прізвища першого поселенця, друга – від річки Демино. Вперше село згадується в матеріалах 7-ї ревізії, що проходила в 1814 р. З початку ХІХ ст. селяни цієї місцевості належали князям Голіциним.
Повз село проходила одна з гілок Муравського шляху – головного шляху торгівлі кримських татар і ногайців у XVI-XVII ст. Історія, життя й побут місцевих жителів досі цікавлять істориків та краєзнавців, а тому актуальність мандрівок до Демино-Олександрівки зберігається до наших днів.
Точки на туристичній мапі Демино-Олександрівки
Музей історії та побуту села Демино-Олександрівсього ліцею – місце, де збереглися цікаві експонати, що показують особливості побуту, культури, освіти мешканців села. Фонд музею складається з колекцій знарядь праці, одягу, побутових, культових предметів різних періодів життя демінців. Тут також зберігаються дані про учасників Другої світової війни, про всіх директорів Деминської школи, інформація про колгоспи, цікаві свідчення старожилів тощо.
Білі гори – геологічні пам’ятники природи, що розташувалися на площі 24 га. Складаються вони з корінних порід крейдяного періоду й утворені з виступаючих на поверхню крейди й мергелю, згладжених і відполірованих рухом льодовика. Найвищою точкою білих гір є Баранячий лоб або Марйошина гора. Тут існує популяція рослин і тварин, занесених до Зеленої та Червоної книг України. З вершини гори відкриваються захоплюючі краєвиди, які троїчани під час екскурсії змогли зберегти на яскравих фотографіях.
Криниця з цілющою животворною водою. Джерело знаходиться за межами села. Ця криниця була освячена 24 травня 1991 р. Хто викопав криницю серед горбів, недалеко від дороги, зараз важко дізнатись, але достеменно відомо, що криниця дає цілющу воду подорожнім та жителям навколишніх сіл вже більше ста років. Довгий час це було просто джерельце, з якого брали воду механізатори тракторної бригади №1 колгоспу «Правда», а сьогодні це святе джерело, звідки ключем б’є свята вода.
•Лісовий масив. На північ від села розкинувся великий ліс – близько 300 гектарів. Основна порода дерев, що ростуть тут, це сосна звичайна. Також тут можна знайти осику, грушу, клен, горіхи. Влітку в лісі достигають суниці та ожина. Восени тут багато горіхів, ліщини, шипшини та глоду. Але найбільш радіють місцеві жителі грибам. З сусідніх сіл та Троїцького їдуть в Демино-Олександрівку за маслюками, синюшками, лисичками й опеньками. Тут же можна назбирати цілющих трав та нарвати запашних квітів.
Деминський ставок – це найбільший ставок Троїцького району. Сюди впродовж року приїжджають люди з різних куточків району на відпочинок – на рибалку, пікнік, на пляж влітку та купатися в ополонці на Водохрещу. Довга лінія доглянутого пляжу, чиста вода та свіже повітря, місце для розпалювання вогню, тихі заплави для риболовства, ягоди та лікарські рослини поряд, територія для активних ігор – що ще треба для повноцінного відпочинку?
Світлини: