logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Словаччина

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Політичні відносини України і Словацької Республіки є історично добросусідськими, дружніми й характеризуються високим рівнем взаємодії. Словаччина виступає за вільний вибір Україною напрямку свого розвитку, її незалежність і територіальну цілісність. Логіка розвитку та зміст двосторонніх українсько-словацьких взаємин спрямовані на підтримку поступового входження нашої країни до європейського простору. За відсутності проблемних питань політичного характеру на перший план виходить розв’язання практичних аспектів, а також питань, пов’язаних з використанням набутого Словаччиною інтеграційного досвіду з метою прискорення практичної реалізації курсу України на європейську інтеграцію. Між державами існує динамічний політичний діалог, у т. ч. на найвищому рівні.

Політичний діалог

6.02.2015 р. робочий візит в Україну здійснив Премʼєр-міністр СР Р. Фіцо. Візит сприяв практичній співпраці Києва та Братислави у сфері євроінтеграції, посиленню взаємодії у торговельно-економічній та енергетичній галузях, активізації діалогу з питань міжрегіонального та прикордонного співробітництва.

20-21.05.2015 р. офіційний візит в Україну здійснив Президент СР А. Кіска. Візит підтвердив солідарність СР з Україною у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності, готовність і надалі надавати допомогу нашій державі, засвідчив послідовну підтримку України на шляху європейської інтеграції, готовність надавати підтримку у галузях, які є найбільш пріоритетними. Сторони підтвердили взаємну зацікавленість у нарощуванні економічного та інвестиційного співробітництва; готовність продовжувати залучення України до співпраці у рамках Вишеградської групи у контексті реалізації реформ.

15.05.2015 р. робочий візит до СР (м. Братислава) здійснив Міністр закордонних справ України П. Клімкін. Під час візиту словацька сторона підтвердила підтримку європейських устремлінь України.

10.09.2015 р. робочий візит Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка до Словацької Республіки. Під час візиту прийнято принципове політичне рішення щодо збільшення реверсних поставок європейського газу в Україну територією СР з використанням існуючого газогону Вояни-Ужгород.

Міжпарламентські зв’язки:

Активно працює Група дружби Національної Ради Словацької Республіки з Україною (голова М. Крайкович, 44 депутати), заснована у 2005 р., а також Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків із Словацькою Республікою (співголова Д. Андрієвський, 31 депутат), створена 26.02.2015 р.

Культурно-гуманітарна співпраця

Традиційним стало здійснення культурних обмінів в рамках проведення фестивалів народної творчості. 25 жовтня 2013 р. в м. Пряшів був відкритий Центр української культури, який став надійною основою для проведення наукових, освітніх, мистецьких та інших заходів української національної меншини Словаччини.

Українська громада

Загальна чисельність: близько 7,5 тис. громадян, або 0,1 % населення СР (згідно з останнім переписом населення 2011 року).

Найбільш чисельною та представницькою організацією закордонних українців в Словаччині є Союз русинів-українців СР (СРУСР), голова - Петро Сокол; Союз скаутів «Пласт» українсько-русиньскої молоді у Словаччині, голова - Левко Довгович; Координаційний комітет реоптантів в Словацькій Республіці, голова – Марія Долінська; Словацько-українське товариство, голова - Антон Новак; Словацько-українська ініціатива, голова Людмила Велбицька.

Особливості країни

1. Словаччина – одна з наймолодших країн світу. Кількість туристів, які відвідують цю країну, протягом останніх років зростає у геометричній прогресії. Після приєднання до ЄС у 2004 році, Словаччина досить непросто, але успішно долала шлях реформ у політичній, економічній та правовій галузях. Відповідно прогрес помітний як у столиці, так і у провінції.

2. Столиця Словаччини – Братислава, є однією з найменших європейських столиць, але має один з найвищих ВВП на душу населення у Європейському Союзі. Більшість туристів починають знайомство зі Словаччиною саме з Братислави. Але зовсім не тому, що це столиця, а тому, що це місто розташоване на межі країн.

3. Якщо ВВП Братиславського краю на душу населення злетів нещодавно, то над кількістю замків на душу населення у Словаччині працювали протягом багатьох століть. Все ж замок звести – не гору підкорити. А серед цих невисоких гір у Словаччині неймовірна кількість різних палаців та фортець. Найвідоміші серед них Братиславський град  (Братислава), Смоленицький (Трнавський край), Бойницький та Бєцков замки (Тренчинський край) і ще кілька сотень інших.

Корисна інформація

Посольство України в Словацькій Республіці

Адреса:      Radvanská 35, 811 01, Bratislava, Slovenská republika

Телефон:    +421-259-20-28-10

Факс:          +421-254-41-26-51

Е-mail:       emb_sk@mfa.gov.ua

Графік роботи:   понеділок-п'ятниця 08:00-12:00, 12:00-17:00

Посольство Словацької Республіки в Україні

Адреса:      04070, Україна, м.Київ, вул.Волоська, 4

Телефон:    (+38 044) 425-60-60

E-mail:       ambars@ukr.net

Web:           http://www.kiev.mfa.gov.rs/ukr/

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–16.30

Національні свята країни

День Конституції 1 вересня
Словаччина Словаччина

День Конституції

Країна: Словаччина Коли: 01.09.2022-01.09.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною