logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Сан-Марино

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Здебільшого контакти на виcокому рівні відбуваються в рамках міжнародних організацій. Сан-маринська сторона взяла участь у міністерському засіданні ОБСЄ (м. Київ, 5-6 грудня 2013 р.) на рівні Постійного представника Республіки Сан-Марино у цій організації.

19 листопада 2014 р. у парламенті Сан-Марино відбулись слухання щодо ситуації в Україні, участь в яких взяв Державний секретар закордонних справ П. Валентіні. Підставою для проведення слухань стало звернення Держдуми РФ до національних парламентів та міжнародних парламентських організацій у зв‘язку із занепокоєнням стосовно „злочинів проти цивільного населення” на Південному Сході України. У цьому контексті П. Валентіні підтвердив депутатам позицію Уряду Сан-Марино стосовно триваючого конфлікту між двома державами, наголосивши на необхідності дотримання принципу територіальної цілісності України, а також невизнанні анексії РФ Криму та Севастополя.

13 листопада 2017 року Посол України в Сан-Марино Є. Перелигін з робочою поїздкою відвідав Сан-Марино і зустрівся з Міністром закордонних справ Н. Ренці.

17 грудня 2018 року Сан-Марино підтримала проект резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

22 грудня 2018 року під час 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Сан-Марино підтримала резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)».

Торговельно-економічні відносини

Український експорт до Сан-Марино складала наступна продукція: насіння і плоди олійних культур (43,2%); труби з чорних металів (32,5%); палива мінеральні (15,7%); овочі свіжі і морожені (6,0%); товари, придбані в портах (2,6%).

Структуру українського імпорту з Сан-Марино визначають таки товарні позиції: устаткування, обладнання (89,7%); електричні машини, трансформатори (6,1%); насіння і плоди олійних культур (2,0%); різні харчові продукти (0,4%); транспорті засоби (0,4%).

Українська громада

У Сан-Марино присутня українська громада. За офіційними даними сан-маринської статистики, в Сан-Марино на постійній основі проживає 81 громадянин України, ще орієнтовно 300 осіб - тимчасових мешканців, які працюють у сфері послуг (магазини, готелі, ресторани тощо).

Особливості країни

1. Сан Маріно входить в трійку найменших країн світу (після Ватикану та Монако). Держава розташована на італійському півострові, недалеко від італійського міста Ріміні. Офіційна назва країни Найясніша республіка Сан-Маріно (італ. Serenissima Repubblica di San Marino). Вона розташована на схилах гори Монте Тітано. Столиця так і називається Сан Маріно. Населення держави 32 тисячі. Жителі розмовляють італійською, але також мають місцевий діалект.

2. Сан Маріно має власну армію чисельністю до 100 чоловік. Республіка також має власну футбольну команду, що бере участь у відбіркових циклах до світового та європейського чемпіонатів.

3. В столиці є 3 музеї: Museo Di Stato (державний музей), Museo sella Tortura (музей катувань), Museo delle Cere e delle Curiosità (музей воскових фігур і різних цікавинок).

Корисна інформація

Посольство України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом)

Адреса: 00198, Roma, via Guido d'Arezzo, 9. Консульський підрозділ – via Monte Pramaggiore, 13

Телефон: +39-068-41-26-30

Факс: +39-068-54-75-39

Е-mail: emb_it@mfa.gov.ua

Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 09:00 -18:00

Посольство Італійської Республіки в Україні

Адреса: 01901, м.Київ, вул.Ярославів Вал, 32-Б

Телефон: (+38 044) 230-31-00

Факс: (+38 044) 230-31-03

 E-mail: ambasciata.kiev@esteri.it

Web: https://ambkiev.esteri.it/

Графік роботи: понеділок - п’ятниця 09.00–17.30

Національні свята країни

Події, пов'язані з країною