logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Польща

Особливості країни

Історія співпраці

2 грудня 1991 р. Республіка Польща першою у світі офіційно визнала державну незалежність України.

8 січня 1992 р. між двома державами були встановлені дипломатичні відносини.

18 травня 1992 р. підписано міждержавний українсько-польський Договір про добросусідство, дружні відносини і співробітництво.

Процес розвитку відносин України з Республікою Польща можна умовно поділити на три періоди:

1992-1993 рр. - встановлення контактів, «відкриття» України для широкого загалу польської політичної еліти та польського суспільства, підписання перших двосторонніх документів, обопільне вивчення потенційних можливостей для співробітництва;

1993-1999 рр. - виведення двосторонніх відносин на рівень стратегічного партнерства;

З 1999 – с. д. – розвиток стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща відповідає національним інтересам обох держав. Польща – важливий союзник нашої держави у міжнародних організаціях та регіональних об’єднаннях. Як держава-член ЄС і НАТО, Польща послідовно підтримує євроінтеграційні та євроатлантичні устремління України, постійно акцентує увагу на необхідності збереження політики «відкритих дверей» для нових країн-членів, одним з найбільших контрибуторів СММ ОБСЄ в Україні. Прикладом успішної співпраці наших країн є діяльність ЛИТПОЛУКРБРИГу ім. князя Костянтина Острозького.

На усіх міжнародних майданчиках Польща засуджує російську агресію проти України, займає рішучу позицію на підтримку територіальної цілісності і суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах, відстоює звільнення політичних в’язнів Кремля та послідовно підтримує політику санкцій ЄС щодо Росії за окупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та окремих районів Донецької і Луганської областей.

Україна і Польща активно взаємодіють з питань енергетичної безпеки та диверсифікації джерел енергопостачання, кібербезпеки, військово-технічній та оборонній галузях. Підтримується тісний діалог і співпраця в культурно-гуманітарній сферах. Важливий внесок у зміцнення відносин між двома державами роблять чисельна українська громада в Польщі та польська громада в Україні.

Активно розвивається торговельно-економічна співпраця. За підсумками 2019 р. рівень товарообігу між Україною та РП склав 8,03 млрд. дол. США, що на 6,7% у порівнянні з 2018р. Тенденція до подальшого зростання обсягу двосторонньої торгівлі з Польщею зберігається.

Україна залишається пріоритетною країною, якій з боку Польської держави надається допомога на розвиток. У період 2014-2019 рр. Уряд РП, використовуючи свої багатосторонні і двосторонні інструменти допомоги, надав Україні гуманітарну допомогу на загальну суму ~8,4 млн. дол. США. У рамках Програми співпраці на цілі розвитку Республіки Польща на 2016-2020 р. реалізовано 36 проектів на загальну суму ~5,4 млн.дол.США.

Активно розвивається міжрегіональне співробітництво, а також співпраця у сфері освіти, науки, культури, молодіжних обмінів.

Між Україною і Польщею функціонують понад десятка важливих двосторонніх інституційних механізмів.

Співпраця з Луганською областю

11 вересня 2003 року укладено Угоду між Луганською обласною державною адміністрацією й Луганською обласною радою України та Люблінським воєводством Республіки Польща про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво.

 Особливості країни

1. Польща є найбільшим експортером бурштину в усьому світі – частка польської продукції на світовому ринку може досягати 70%.

2. Старе місто у Варшаві – наймолодший історичний центр в Європі.  Складно повірити, але йому трохи більше 50 років.  Під час Другої світової війни Варшава була повністю зруйнована, і поляки з точністю відтворили Старе місто за архівними документами та старими фотографіями.  Вся Варшава – це місто, побудоване наново, за кілька десятків років.

3. Польща стала першою державою в Європі і другою у світі (після США), де з’явилася Конституція ще в 1791 році.  Зараз її рукописний оригінал зберігається в Президентському Палаці в Варшаві.  День Конституції – національне свято, котре святкують 3 травня.

Корисна інформація

Посольство України в Республіці Польща

Адреса: Al. J.Ch. Szucha, 7, 00-580 Warszawa, Polska

Телефон: +48-22-622-47-97

Факс: +48-22-629-81-03

Е-mail: emb_pl@mfa.gov.ua

Графік роботи: понеділок - п'ятниця 08:30-17:45

Посольство Республіки Польща в Україні

Адреса:      01901, м.Київ, вул. Ярославів Вал, 12

Телефон:    (+38 044) 230-07-00

Факс:          (+38 044) 270-63-36

E-mail:       kijow.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Web:           http://www.kijow.msz.gov.pl/

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–17.00

Національні свята країни

Національне свято Конституції 3 травня
Польща Польща

Національне свято Конституції

Країна: Польща Коли: 03.05.2022-03.05.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі
Національне свято День Незалежності 11 листопада
Польща Польща

Національне свято День Незалежності

Країна: Польща Коли: 11.11.2022-11.11.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Польща 8 січня
Польща Польща

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Польща