Історія співпраці
Посольство Королівства Нідерланди в Україні було відкрито восени 1992 р. Посольство України в державах Бенілюкс, до функцій якого входило представництво України в Нідерландах, було відкрито в Брюсселі в 1993 р. Самостійне дипломатичне представництво України в Королівстві Нідерланди у Гаазі розпочало свою діяльність у 2002 р.
Політичні відносини
Відносини між Україною та Нідерландами характеризуються динамічним розвитком політичних контактів та високим рівнем взаємодії. Нідерланди послідовно підтримують збереження суверенітету та територіальної цілісності України та впровадження реформ в Україні. Між державами існує динамічний політичний діалог, у тому числі й на найвищому рівні. Остання зустріч Президента України П. Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М. Рютте відбулася 12 липня 2018 р. у рамках Саміту НАТО в Брюсселі. Нещодавня зустріч Міністрів закордонних справ України та Нідерландів відбулася у рамках формату «Україна - Група друзів України в ЄС» у Брюсселі 18 лютого 2019 р. На постійній основі здійснюється двосторонній діалог на міжурядовому, міжпарламентському та міжвідомчому рівнях.
Окремим пунктом політичного діалогу між Україною та Нідерландами є розслідування збиття літака рейсу Малайзійських авіаліній МН17, яке сталося 17 липня 2014 р. Сторони приділяють важливого значення притягненню до відповідальності винних у цьому злочині.
У Верховній Раді України створено депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерланди, до складу якої увійшло 12 народних депутатів України. Головою групи обрано Н.В. Кацер-Бучковську (фракція політичної партії «Народний фронт»).
Торговельно-економічні відносини
Нідерланди є одним з ключових зовнішньоекономічних партнерів України серед країн ЄС.
Основні експортні товари: зернові культури (34,7% від загального обсягу); жири та олії тваринного або рослинного походження (16,1%); насіння та плоди олійних культур (6,3%); чорні метали (12.4%); м’ясо та їстівні субпродукти (7,2%).
Основні імпортні товари: палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (11.9%); засоби наземного транспорту, крім залізничного (11,6%); реактори ядерні, котли, машини (10.9%); фармацевтична продукція (6,7%); какао і продукти із нього (6,3%); пластмаси і полімерні вироби (5.5%); тютюнові вироби (5.0%).
Культурно-гуманітарна співпраця
У Нідерландах існує низка місцевих українських музичних та танцювальних колективів, які здійснюють популяризацію української музичної традиції у Нідерландах. Зокрема, хор ім. Лисенка, Утрехтський візантійський хор, фольклорний ансамбль «Русалка», вокальний ансамбль Червоні Коралі» тощо. З огляду на значний інтерес у Нідерландах до української музики та співу, як народного так і класичного, українські колективи на постійній основі запрошуються у гастрольні тури в Нідерланди. Серед нідерландських організацій, які здійснюють діяльність у сфері промоції української культури, діє фундація «Українці в Нідерландах», організація Brand New Ukraine, гуманітарний фонд «Супутник». У 2018 р. за сприяння Посольства України в Нідерландах була створена громадська організація „OpenDoorUkraine.NL” для розвитку культурного, гуманітарного та торговельно-економічного співробітництва, яку очолив перший Посол Нідерландів в Україні Р. Серрі. Згадані організації на постійній основі проводять різноманітні інформаційні та іміджеві заходи, культурно-мистецькі фестивалі, Дні України в окремих містах Нідерландів.
У Нідерландах загалом діє понад 40 організацій, які створені нідерландцями для надання соціально-гуманітарної допомоги Україні та для задоволення культурних потреб та зацікавленості східноєвропейською (в тому числі і українською) культурою нідерландців. До діяльності таких організацій також активно долучаються іммігранти українського походження.
Особливості країни
1. Нідерланди часто називають Голландією, що невірно і, до речі, не дуже подобається місцевим жителям. Голландією називається регіон на заході країни, вірніше, це історична область, яка охоплює два регіони — Північну та Південну Голландію.
2. Нідерланди — це держава, що складається з європейської території та декількох островів у Карибському морі. Також Нідерландам належать острова Аруба, Кюрасао і Сінт-Мартен, які також розташовані в Карибському басейні, і мають особливий статус — самоврядне державне утворення. Всі ці суб'єкти разом і називаються Королівство Нідерландів.
3. Символом країни, безумовно, є тюльпани. Зараз Нідерланди — найбільший у світі виробник і експортер цибулинних рослин, до яких належать тюльпани. Але батьківщина цих квітів зовсім не Нідерланди. Перші цибулини тюльпанів були привезені сюди з Туреччини в 1599 році.
Корисна інформація
Посольство України в Королівстві Нідерланди
Адреса: Zeestraat, 78 2518 AD The Hague
Телефон: +31-703-62-60-95
Факс: +31-703-61-55-65
Е-mail: emb_nl@mfa.gov.ua
Посольство Королівства Нідерланди в Україні
Адреса: 01901, м.Київ, Контрактова площа, 7
Телефон: (+38 044) 490-82-00
Факс: (+38 044) 490-82-09
E-mail: kie@minbuza.nl
Web: www.netherlandsandyou.nl
Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–13.00, 13.30–17.00