Історія співпраці
Відносини між Україною та Японією позбавлені будь-яких політичних проблем та розбіжностей і відзначаються спільністю поглядів та позицій з вирішення багатьох актуальних міжнародних питань.
Японія рішуче засудила російську агресію проти України і незаконну окупацію території нашої держави та приєдналася до режиму міжнародних санкцій проти Росії.
Японія є впливовим членом ключових міжнародних організацій, зокрема «Великої сімки», МВФ, ОЕСР, а також залишається перспективним торговельно-економічним партнером як провідний міжнародний кредитор та один з центрів закордонних інвестицій. Це створює сприятливий фундамент для розвитку багатьох векторів співпраці, зокрема у торговельно-економічний, науковій, гуманітарній, освітній та інших сферах.
Японія надає Україні суттєву технічну, грантову та фінансову допомогу як напряму, так і в рамках проектів міжнародних організацій з метою зміцнення демократичних інститутів, проведення адміністративних та економічних реформ, розвитку культури, освіти, медицини, а також інфраструктури в нашій країні.
Торговельно-економічне співробітництво
Розвиток торговельно-економічних відносин з Японією базується на принципах вільної торгівлі та ринкових відносин з мінімальним державним втручанням (в Японії державних компаній майже немає).
Український експорт в Японію традиційно має сировинний характер з низьким ступенем переробки. Найбільш перспективною є торгівельна співпраця в агропромисловій, металургійній та хімічній галузях. Так, основними експортними позиціями України до Японії є зернові культури (переважно кукурудза), руди та концентрати залізні, алюміній необроблений, титан (вироби з титану) і феросплави, які складають загалом понад 90% українського експорту до Японії.
Японський імпорт в Україну представлений в основному продукцією машинобудування та високотехнологічних галузей, в якому домінують автотранспортні засоби та запчастини до них (понад 60%). Японські компанії зацікавлені в участі у проектах модернізації енергетичного сектору України, транспортної інфраструктури, розвитку «розумних» електричних мереж та систем, захисту довкілля, енергозбереження, у видобувній та переробній галузях.
Культурно-гуманітарна співпраця
Співпраця у галузі культури зосереджена на проведенні в Японії культурно-мистецьких заходів за участю як українських, так і японських діячів мистецтва. Щороку в Японії проходять гастролі Національного академічного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка, Національного симфонічного оркестру. На постійній основі Японію з гастролями відвідують відомі українські музичні та театральні колективи, традиційною є участь українських художників у міжнародних конкурсах, а також різноманітних заходах культурно-мистецького спрямування.
Підтримуються контакти між спорідненими містами - Одесою та Йокогамою (з 1965 р.) і Києвом та Кіото (з 1972 р.).
Особливості країни
1. В Японії курсують одні з найбільш пунктуальних поїздів у світі. Їх відхилення від графіка зазвичай не перевищує 18 секунд. При цьому поїзд на магнітній подушці може розвивати швидкість до 603 км/год.
2. В Японії більше домашніх тварин, ніж дітей. Кількість пухнастиків досягло 19,8 млн особин, у той час як дітей, за підрахунками демографів, у країні близько 15,9 млн.
3. В Японії вирощують квадратні кавуни. Така форма спрощує процес упакування та транспортування цих ягід.
Корисна інформація
Посольство України в Японії
Адреса: 106-0031, Japan, Tokyo, Minato-ku, 3-5-31 Nishi-Azabu
Телефон: +81-354-74-97-70
Факс: +81-354-74-97-72
Е-mail: emb_jp@mfa.gov.ua
Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 09:00-18:15
Посольство Японії в Україні
Адреса: 01901, м. Київ, Музейний провулок, 4
Телефон: (+38 044) 490-55-00
E-mail: toiawase@kv.mofa.go.jp
Web: http://www.ua.emb-japan.go.jp
Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–12.30; 13.45–18.00