logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Ізраїль

Особливості країни

Історія співпраці

Ізраїль визнав незалежність України 25 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між двома країнами встановлено 26 грудня того ж року. Посольство України в Тель-Авіві відкрито в жовтні 1992 року, а Посольство Ізраїлю в Києві було відкрито на початку 1993 року. 21 січня 2019 року Україна та Ізраїль підписали Угоду про зону вільної торгівлі[1].

З України до Ізраїлю традиційно експортуються чорні метали, зернові, хімічна продукція, продукти харчування тощо. Основними товарними позиціями ізраїльського експорту до України є гума та пластмаси, хімічна і сільськогосподарська продукція, дорогоцінне каміння, машини та устаткування.

Починаючи з 1994 у Верховній Раді та Кнесеті діють парламентські асоціації дружби «Україна — Ізраїль» та «Ізраїль-Україна».

В Ізраїлі проживає понад 500 тис. вихідців з України, переважна більшість яких переїхала на землю своїх предків у 1990-х роках; в країні нараховується близько тридцяти земляцьких об'єднань євреїв-вихідців з України.

Серед тих, хто переїхав до Ізраїлю, нараховується приблизно 35 000 етнічних українців — членів змішаних сімей, які є громадянами Ізраїлю і постійно проживають на території Ізраїлю.

Подальший розвиток українсько-ізраїльських відносин, в яких важливе місце посідає «людський фактор», має широкі перспективи. Цьому сприяє не лише взаємна зацікавленість керівництва обох держав, але і значні можливості двостороннього співробітництва в торговельно-економічній, науково-технічній, культурній та гуманітарній сферах.

Культурно-гуманітарна співпраця

Важливою передумовою розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Ізраїлем є присутність в Ізраїлі приблизно 500-тисячної громади вихідців з України, в тому числі декількох десятків тисяч етнічних українців. Суттєву роль у цьому процесі відіграє також те, що в Україні налічується більше, ніж 100-тисячна єврейська громада.

Для Ізраїлю значний інтерес в Україні становлять місця, де народилися і проживали видатні єврейські релігійні та культурні діячі, і які щорічно прагнуть відвідати тисячі прочан та туристів з Ізраїлю, зокрема, могили цадиків Нахмана в м. Умань та Шнауера Залмана у м. Гадяч Полтавської області, а також рабина Шапіро в м. Мукачево.

Ізраїльтяни відвідують й інші місця, пов’язані з єврейською історією і культурою в Україні. До них належать, наприклад, будинок у м. Дрогобич, де мешкав видатний художник та письменник середини ХХ сторіччя єврейської національності Б. Шульц, будинок у м. Рівне, де мешкала мати популярного ізраїльського письменника Амоса Оза і який описаний в одній з його книг, місце, де народився та провів дитинство ізраїльський письменник, лауреат Нобелівської премії Шай Агнон у м. Бучач.

З 30 жовтня 2012 р. у м. Бат-Ям діє Український Культурний Центр в Державі Ізраїлі (УКЦ). Відкриття УКЦ сприяло покращенню зв’язків із вихідцями з України, а також популяризації української культури в Ізраїлі. Центр виконує просвітницьку та інформаційну роль, об’єднує представників різних проукраїнських організацій.

В Центрі на регулярній основі відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи: концерти, творчі зустрічі, виставки, лекції, співочі та тематичні вечори.

Крім того, протягом тривалого періоду УКЦ виконував роль осередку волонтерської діяльності, де збирається і формується гуманітарна допомога. Наразі в Центрі продовжують проводитися благодійні акції та інші заходи на підтримку українського війська, вимушених переселенців та дитячих будинків в Україні.

Періодично в Ізраїлі перебувають з гастролями українські творчі колективи та виконавці. Відслідковується тенденція до набуття більшої інтенсивності культурно-гуманітарних контактів України та Ізраїлю у сфері міжрегіонального співробітництва.

Особливості країни

1. Ізраїль посідає третє місце у світі за швидкістю розширення підприємницької діяльності

2. Ізраїль є однією з трьох демократій у світі без кодифікованої конституції. Дві інші — це Нова Зеландія і Великобританія.

3. Очікувана тривалість життя при народженні в Ізраїлі становить 82 роки

Корисна інформація

Посольство України в Державі Ізраїль

Адреса: 6259440, м. Тель-Авів, вул. Ірміягу, 50

Телефон: +972-3-627-33-00

Консульські питання +972-3-627-33-03 (дод. 9)

Факс: +972-3-604-25-12

Е-mail: emb_il@mfa.gov.ua

Графік роботи: Понеділок - п’ятниця 08:30-18:00

Посольство Ізраїлю в Україні

Адреса: 01901 Україна, Київ, бульвар Лесі Українки, 34

Телефон: +380-44-586-15-00

Факс: +380-44-586-15-56

E-mail: info@kiev.mfa.gov.il

Web: https://embassies.gov.il

Графік роботи: Понеділок - четвер 9:00 - 17:00; П'ятниця 9:00 - 14-00

Національні свята країни

Події, пов'язані з країною