logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Греція

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Відносини України та Греції мають давні історичні корені та характеризуються високим рівнем співробітництва. Греція, яка головувала в ЄС у першому півріччі 2014 р., зайняла чітку позицію щодо підтримки України з перших днів Революції Гідності. Греція підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, її євроінтеграційний курс.

Культурно-гуманітарне співробітництво між Грецією та Україною

Базовими документами, у рамках яких здійснюється українсько-грецьке співробітництво у культурно-гуманітарній та освітній сферах, є Угода між Урядом України і Урядом Грецької Республіки про співробітництво у галузі культури, освіти і науки (укладена 11.11.1996 р.) та трирічна Програма про співробітництво у галузі культури, освіти та науки (укладена 22.04.2002 р., автоматично оновлюється на наступні періоди). На виконання зазначених документів щорічно між двома країнами здійснюються активні обміни у сфері культури і освіти. Суттєвою є співпраця у рамках побратимства міст і регіонів (укладено 15 угод).

Наукове та освітнє співробітництво

На освітньому та науковому напрямах активно реалізується потенціал українсько-грецького співробітництва в галузі вищої освіти. На сьогодні укладено та виконується понад 20 прямих угод про співробітництво між ВНЗ України та Греції. Багаторічна співпраця об’єднує Київський національний університет, Національний авіаційний університет, Київський національний торговельно-економічний університет, Харківський національний університет, Харківський політехнічний університет, Харківську національну юридичну академію, Одеський національний морський університет, Тернопільську академію народного господарства, Маріупольський державний університет з університетами Афін, Салонік, Патри та Яніни.

Українська громада

Українська громада Греції нараховує понад 25 тис. осіб, більшість з яких (близько 20 тис. осіб) становлять представники тимчасової трудової міграції.  Основними осередками українства є м. Афіни, Салоніки та Патра, а також острови Крит і Родос.

Українці Греції об’єднані в 6 національно-культурних товариств.

При трьох українських об’єднаннях діють українські суботні/недільні школи, які співпрацюють з Міжнародною українською школою Міністерства освіти і науки України.

Особливості країни

1. Щорічно Грецію відвідують понад 17 мільйонів іноземців, а туризм є провідною галуззю місцевої економіки і становить приблизно 16% ВВП країни.

2. Грецькою мовою говорять вже більше 3000 років, що робить її однією з найдавніших в Європі.

3. У Стародавній Греції зародилася перша демократія в світі. Афінська демократія з’явилася приблизно в VI столітті до нашої ери.

Корисна інформація

Посольство України у Грецькій Республіці

Адреса:      вул. Стефану Дельта, 2, м. Афіни, р-н. Філотеї, 152 37, Греція

Телефон:    +30-210 68 00 230

Факс:          +30 - 210 68 54 154

Е-mail:       emb_gr@mfa.gov.ua

Графік роботи: Понеділок - п'ятниця 09:00-18:00

Посольство Грецької Республіки в Україні

Адреса:      01901, м Київ, Андіріївський узвіз, 30-і

Телефон:    (+38 044) 363-07-80/81/82

Факс:          (+38 044) 363-08-92

E-mail:       Embassy.kiev@mfa.gr

Web:           www.mfa.gr/kiev

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–17.00

Національні свята країни

День Незалежності 25 березня
Греція Греція

День Незалежності

Країна: Греція Коли: 25.03.2022-25.03.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грецькою Республікою 15 січня
Греція Греція

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грецькою Республікою