logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Данія

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Відносинам між Україною та Данією притаманні високий рівень взаєморозуміння та взаємодії, підтримки, динамічний розвиток співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-політичній, гуманітарній й інших сферах. Данія здійснює практичні кроки з підтримки України на шляху євроінтеграції. Країна активно лобіювала започаткування ПВ ЗВТ Україна – ЄС та послідовно підтримувала запровадження безвізового режиму поїздок до ЄС для громадян України. Данія займає однозначну проукраїнську позицію в питаннях оцінки окупації РФ Криму та частини Донбасу, послідовно виступає за продовження санкцій проти Росії. Важливе значення має підтримка Копенгагеном розвитку всебічного діалогу Україна – НАТО, інших питань співробітництва у військово-політичній сфері, зокрема реформування Воєнної організації України, започаткування проектів із запобігання корупції у ЗС України, залучення потенціалу ПС ЗС України для авіатранспортних перевезень в інтересах Данії, підготовка особового складу для проведення міжнародних миротворчих операцій.

Останнім часом спостерігається суттєве посилення діалогу на вищому та високому рівнях. Важливою подією двосторонніх відносин став офіційний візит прем’єр-міністра Данії Л. Расмуссена в Україну в квітні 2016 року (перший такий візит в історії двосторонніх відносин). 5 квітня 2017 р. Президент України П.О. Порошенко здійснив офіційний візит до Королівства Данія, який став першим для глави Української держави за останні десять років. 26-27 червня 2018 р. відбувся перший в історії офіційний візит Прем'єр-Міністра України В. Гройсмана до Данії, у ході якого глави урядів обох держав відкрили Копенгагенську конференцію з питань реформ в Україні. Міністри закордонних справ України та Данії здійснюють регулярні обміни візитами та проводять зустрічі під час участі в міжнародних заходах. 18 лютого 2019 року у Брюсселі Данією було організовано неформальне міністерське засідання «Україна + друзі України в ЄС». Того ж дня на засіданні Ради міністрів ЄС у закордонних справах було розглянуто підготовлений Данією документ «Keeping Ukraine on its European Path».

Торговельно-економічні відносини

Експорт товарів з України включає в себе такі категорії товарів: зернові культури, текстильні вироби, одяг та додаткові речі до одягу, меблі, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, реактори ядерні, котли.

Основу структури імпорту товарів з Данії до України визначали поставки такої продукції: електричні машини, реактори ядерні, котли, машини, фармацевтична продукція, залишки і відходи харчової промисловості, м’ясо та їстівні субпродукти, риба і ракоподібні, меблі, пластмаси і полімерні матеріали.

Наукове та освітнє співробітництво

Співробітництво між Україною та Данією у цій сфері підтримувалося за рахунок взаємодії навчальних закладів двох країн, зокрема, обмінів ознайомчими візитами професорсько-викладацького складу та студентів.

У рамках міжнародної програми Erasmus+ група студентів Полтавського національного педагогічного Університету ім. Короленка навчається в Університеті UCC (м. Копенгаген).

Перспективним напрямком є досягнення домовленостей про співпрацю між приватними данськими компаніями та українськими навчальними закладами. Зокрема, відповідно до укладеного восени 2017 р. договору про співпрацю між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та данською компанією BIIR здійснюється працевлаштування в компанії найкращих випускників відповідних спеціальностей, які мають необхідну кваліфікацію і професійний рівень.

У 2018 р. Міністерство освіти та науки України уклало з данським благодійним фондом «The LEGO Foundation» Меморандум про взаєморозуміння. «The LEGO Foundation» безкоштовно забезпечить всі перші класи державних шкіл України наборами LEGO. Це майже 400 тис. першокласників з 16 тис. шкіл, де проводитимуть навчання близько 22 тис. учителів.

Особливості країни

1. До складу Данії входять, крім основних володінь, ще й безліч островів - 409 з місцевого архіпелагу, плюс Гренландія, плюс Фарерські острови.

2. Датський прапор є найстарішим у світі з числа діючих. Перші згадки про нього датуються 13 століттям.

3. Майже всі данці добре володіють англійською. Багато також говорять по-норвезьки і по-німецьки.

Корисна інформація

Посольство України в Королівстві Данія

Адреса:      Toldbodgade 37A, 1253 Copenhagen K

Телефон:    +45 33 18 56 20

Е-mail:       emb_dk@mfa.gov.ua

Графік роботи: 09:00-13:00, 14:00-18:00 (пн-пт)

Посольство Королівства Данія в Україні

Адреса:      01901, м.Київ, вул.Гоголівська, 8

Телефон:    (+38 044) 200-12-60

E-mail:       ievamb@um.dk

Web:           www.ukraine.um.dk

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 09.00–16.00

Національні свята країни

День Конституції 5 червня
Данія Данія

День Конституції

Країна: Данія Коли: 05.06.2022-05.06.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Данія 12 лютого
Данія Данія

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Данія