logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Бельгія

Особливості країни

Історія співпраці

Політичні відносини

Україна та Бельгія мають традиційно дружні відносини. Бельгія підтримує Україну в боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність і незалежність та на шляху європейської інтеграції. Бельгія послідовно підтримала всі фази обмежувальних заходів, запроваджених Європейським Союзом по відношенню до РФ. Бельгія виділяє гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні та бере участь у фінансуванні Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, бельгійські представники працюють у Спільній Моніторинговій Місії ОБСЄ.

Активно розвивається двосторонній політичний діалог. В рамках офіційного візиту Президента України П.О. Порошенка до Королівства Бельгія 23-24 листопада 2017 р., відбулися його зустрічі з Королем Бельгійців Філіпом та Прем’єр-міністром Бельгії Ш. Мішелем.

8 лютого 2019 р. Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ Бельгії Д. Рейндерс відвідав з робочим візитом Київ, у рамках якого відбулася його зустріч з Міністром закордонних справ України П. Клімкіним.

25 березня 2019 р. в рамках візиту до Брюсселю Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І. Климпуш-Цинцадзе проведено зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Бельгії Д. Рейндерсом.

У вересні 2018 р. були проведені чергові політичні консультації на рівні політичних директорів МЗС України, Бельгії, Люксембургу, Нідерландів в Україні.

Торговельно-економічні відносини

У товарній структурі українського експорту до Бельгії переважають поставки таких товарів: залізничні локомотиви (49,6%); літальні апарати (15,3%); тютюн і промислові замінники тютюну (6,4%); бавовна (4,6%); інші продукти тваринного походження (3,8%); реактори ядерні, котли, машини (2,5%); мило, поверхнево-активні органічні речовини (2,2%); залишки і відходи харчової промисловості (2%); керамічні вироби (1,8%); вироби з чорних металів (1,6%); іграшки (1,3%); риба і ракоподібні (1,2%); ефірні олії (1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (1%).

В товарній структурі бельгійського імпорту домінують поставки таких товарів: шелак природний (13,3%); головні убори (10,3%); вата (10,2%); килими (9%); зернові культури (8,8%); вироби з чорних металів (5,2%); вироби з каменю, гіпсу, цементу (3,7%); інші готові текстильні вироби (3,1%); насіння і плоди олійних рослин (3,1%); взуття (3%); каучук, гума (2,1%); залишки і відходи харчової промисловості (2%); парасольки (1,8%).

Культурно-гуманітарна співпраця

Двостороннє українсько-бельгійське співробітництво в культурно-гуманітарній сфері здійснюється в рамках «Договору про взаєморозуміння та співробітництво між Україною та Королівством Бельгія, Французькою спільнотою Бельгії, Фламандською спільнотою Бельгії, Німецькомовною спільнотою Бельгії, Валлонським регіоном Бельгії, Фламандським регіоном Бельгії, Регіоном Брюссель-Столиця Бельгії» від 23 квітня 1997 р., який набув чинності 10 грудня 2000 р.

Українсько-бельгійське культурне співробітництво протягом останніх років значно активізувалося і включає культурні обміни практично у всіх сферах мистецтва: живописі, музиці, театрі, кіно, а також літературі.

Наукове та освітнє співробітництво

Між Україною та Королівством Бельгія активно розвивається співробітництво в галузі науки та освіти. Зокрема, угоди про міжуніверситетське партнерство діють між:

  • Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Університетом прикладних наук (VIVES), м.Кортрейк;
  • КПІ ім. Ігоря Сікорського та Льовенським університетом (KULeuven);
  • КПІ ім. Ігоря Сікорського, Одеським національним політехнічним університетом та Гентським університетом (UGent);
  • Ужгородським національним університетом та Вищою школою Роберта Шумана (Haute Ecole Robert Schuman);
  • Полтавським національним технічним університетом та Монським університетом (UMons);
  • Кременчуцьким політехнічним університетом та Монським університетом (UMons);
  • Полтавською державною аграрною академією та Монським університетом (UMons).

За підтримки Адміністрації зовнішніх зносин Валлонії та Брюсселя (WBI) починаючи з 2010 р. українські дипломати мають можливість щорічно брати участь у програмі з вивчення французької мови у сфері міжнародних відносин в університеті м. Монс.

Крім того, щорічно українські студенти проходять курс навчання  в Коледжі Європи в м. Брюгге.

Особливості країни

1. Королівство Бельгія - країна, що подарувала світу безліч винаходів, від мереживний оздоблення одягу до знаменитого бельгійського шоколаду.

2. Відсоток урбанізованості населення тут один з найвищих у світі. У містах живе близько 97% всіх бельгійців.

3. У нічний час автомагістраль Бельгії можна побачити навіть з космосу. Це стало можливим завдяки відмінному освітленню вздовж всіх трас.

Корисна інформація

Посольство України в Бельгії

Адреса:      30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles, Belgique

Телефон:    +32 (0)2-379-21-11

Факс:          +32-(0)2-379-21-79

Е-mail:       emb_be@mfa.gov.ua

Посольство Бельгії в Україні

Адреса:      01042, м.Київ, вул.Миколи Раєвського, 4-Б

Телефон:    (+38 044) 529-41-41

Факс:          (+38 044) 529-41-58

E-mail:       ambelkiev@ukr.net , kiev@diplobel.fed.be

Web:           www.ukraine.diplomatie.belgium.be

Графік роботи:      понеділок-п’ятниця 08.30–12.30, 13.30–16.30

Національні свята країни

Річниця інавгурації Короля Леопольда І, засновника Династії 21 липня
Бельгія Бельгія

Річниця інавгурації Короля Леопольда І, засновника Династії

Країна: Бельгія Коли: 21.07.2022-21.07.2022 Де : Не вказана подивитись на мапі

Події, пов'язані з країною

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Бельгія 10 березня
Бельгія Бельгія

30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Бельгія