logo
Людям з порушенням зору

Зовнішні зносини

Особливості країн світу

Андорра

Особливості країни

Історія співпраці

Політичний діалог

Серед останніх контактів вищих посадових осіб можна назвати телефонну розмову Міністра закордонних справ України П.А. Клімкіна з Міністром закордонних справ Князівства Андорра Гілбертом Сабоєю у листопаді 2016 р. Україна та Андорра співпрацюють у рамках міжнародних організацій. Зокрема, Андорра підтримала резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та у м. Севастополь, Україна» 15 листопада 2018 р. під час голосування у Третьому комітеті 73-ї сесії ГА ООН та 22 грудня 2018 р. під час голосування на 73-й сесії ГА ООН. Крім того, Андорра підтримала 17 грудня 2018 р. резолюцію ГА ООН «Проблема мілітаризації АРК та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів».

Культурно-гуманітарна співпраця

На території Андорри діє Музей мікромініатюр М. Сядристого, який утримується Почесним консулом України Антоні Зорзано.

Особливості країни

1. Країна Андорра - дуже маленька держава в Піренеях, розташована між Францією та Іспанією. За розмірами Андорра порівнянна з князівством Ліхтенштейн. Втім, розміри не завжди мають значення, адже всі карликові держави Європи дуже багаті, а їх жителі ведуть сите і безбідне життя. Не стала винятком і Андорра.

2. Офіційна назва країни - Князівство Андорра. Перша згадка про князівстві Андорра датується початком 9-го століття.

3. За один день можна об’їхати все князівство. Андорра настільки мала, що при укладенні Версальського союзу забули про її існування і не включили до складу його країн. І це не єдиний випадок «забудькуватості».

Корисна інформація

Почесне консульство України в Князівстві Андорра

Почесний консул України в Князівстві Андорра Антоніо Зорзано Рієра Контакти консульства: Будівля Марагда AD300 Ордіно Князівство Андорра тел. +376 838 376ukrconsolat@andorra.ad

Приймальні дні: понеділок - п’ятниця з 15:00 до 19:00 год.

Посольство Князівства Андорра в Україні не акредитовано

Національні свята країни

Події, пов'язані з країною